Modder 3D یک Mini-ITX RTX 3060 Founders Edition سفارشی را چاپ می کند

با توجه به این وضعیت، جای تعجب نیست که برخی از کاربران جاه طلب طرح های سفارشی مانند مدل های قبلی سری GTX 1000 و RTX 3000 که الهام گرفته از Clashmains بودند، بسازند. موددر از نرم‌افزار طراحی به کمک کامپیوتر استفاده کرد تا سبک هیت سینک انویدیا را تداعی کند و یک فن 92 میلی‌متری Noctua را برای تناسب با فاکتور کوچک تغییر داد.

این که آیا ساخت مدهای کیس برای کارت‌های گرافیک به یک روند تبدیل می‌شود یا نه، این تنها راهی نیست که کاربران به دنبال بهبود محصولات Nvidia بوده‌اند. Modders دو بار با موفقیت 8 گیگابایت VRAM بحث‌برانگیز RTX 3070 را دو برابر کرده‌اند که منجر به افزایش عملکرد قابل اندازه‌گیری شده است. تلاش دوم منجر به یک سوئیچ حافظه فیزیکی برای آزمایش آسان‌تر این شد که چگونه داشتن تنها 8 گیگابایت VRAM، 3070 و دیگر پردازنده‌های گرافیکی اخیر Nvidia را محدود می‌کند.منبع

کاربر Reddit “Clashmains_2” یک Gainward 3060 Pegasus خرید و کل پوشش آن را با یک جایگزین چاپ سه بعدی جایگزین کرد تا طرح های مرجع Team Green را تداعی کند. برخی از کاربران مدل‌های Founders Edition را ترجیح می‌دهند زیرا روکش‌ها، خنک‌کننده‌ها و هیت سینک‌های آن‌ها نسبت به اکثر محصولات شرکای AIB شیک‌تر به نظر می‌رسند.

یکی از موددرهای GPU اخیرا تلاش خود را برای تجسم کارت تئوری mini-ITX GeForce Founders Edition فاش کرده است. نتیجه یک RTX 3060 فوق کوچک با ظاهری منحصر به فرد است.

متأسفانه، پیدا کردن طرح‌های مرجع در MSRP بلافاصله پس از راه‌اندازی به سرعت دشوار می‌شود (به جز سری RTX 4000 که فروش آهسته ای را تجربه کرده است). انویدیا اگر بتواند به تنهایی تقاضای مصرف کنندگان جهانی را برآورده کند، به شرکای GPU نیاز نخواهد داشت.

بخونید:  یوبی‌سافت می‌گوید ۷۰ دلار اکنون قیمت استاندارد برای «بازی‌های بزرگ AAA» است.

WTF؟! کاربران و منتقدان طرح‌های مرجع کارت گرافیک Founders Edition انویدیا را به دلیل ظاهر و سیستم‌های خنک‌کننده آن‌ها تحسین کرده‌اند، اما این شرکت آن‌ها را در فرم فاکتورهای بسیار کوچک mini-ITX ارائه نمی‌کند. یکی از Redditor تصمیم گرفت که اوضاع را به دست خود بگیرد.

علیرغم طراحی نسبتاً پیچیده ای که در تصویر بالا نشان داده شده است، این اولین تلاش موددر برای پرینت سه بعدی بود و آخرین هم نخواهد بود. آنها قصد دارند پس از چاپ یک روکش دیگر از آکریلونیتریل بوتادین استایرن که انعطاف پذیرتر است اما چاپ آن سخت تر است، از فن استفاده مجدد کنند. پاسخ دهندگان در بخش نظرات پیشنهادات دیگری برای چاپ مواد با مزایا و معایب در مورد دوام، سهولت چاپ و خطر ناشی از بخارات سمی ارائه کردند.

این اثبات اولیه برای نمایش به جای استفاده در دنیای واقعی طراحی شده است، و از فیلامنت چاپ سه بعدی PLA ساخته شده است که برای مقاومت در برابر دمای معمولی GPU طراحی نشده است. به هر حال Clashmains آن را آزمایش کرد، و اگرچه در دمای 60 درجه سانتیگراد، روکش شروع به تغییر شکل کرد، اما دمای کارت مشابه پوشش اصلی را حفظ کرد که نشان دهنده طراحی موفقی است.