Modder GeForce RTX 3070 را با 16 گیگابایت VRAM می‌سازد که هرگز وجود نداشت.

در هر صورت، این به عنوان یادآوری برای رای دادن با کیف پول شما زمانی است که شرکت ها تصمیم می گیرند مدل کاهش تورم را برای محصولات خود اعمال کنند. خوشبختانه، به نظر می‌رسد که گیمرها به جنجال‌های تیم گرین توجه کرده‌اند و برای خرید کارت‌هایی مانند RTX 4070 با قیمت فعلی عجله ندارند و این همراه با اقدام AMD برای کاهش قیمت‌ها در برخی از سری‌های RX 6000، امیدواریم به قیمت بیشتر منجر شود. کاهش در آینده

چرا مهم است: یک GeForce RTX 3070 مود شده، پتانسیل های بکر کارت آمپر را در صورت مجهز شدن به 16 گیگابایت VRAM نشان می دهد. بازی‌های جدیدتر AAA نیازمندی‌های بسیار بالاتری در آن بخش دارند، اما Nvidia هنوز پیشنهادات مقرون‌به‌صرفه‌تر خود را با این واقعیت جدید تطبیق نداده است.

پس از چند آزمایش سریع، پائولو متوجه شد که باید کارت را در حالت عملکرد بالا تنظیم کند تا از سوسو زدن تصادفی یا صفحه سیاه هنگام اجرای برنامه های سه بعدی جلوگیری کند. در غیر این صورت، با وجود تنها یک بازی – Resident Evil 4، نتایج بسیار جالب هستند.

زمانی که انویدیا کارت گرافیک GeForce RTX 4070 را با تنها 12 گیگابایت حافظه GDDR6X عرضه کرد، گیمرها به طور قابل‌توجهی تمایل نداشتند که 600 دلار از پولی که به سختی به دست آورده‌اند را برای دریافت این کارت جدا کنند. این کارت در ایالات متحده و برخی از بخش‌های اروپا فروش خوبی دارد، اما مقدار کمی از VRAM که با آن عرضه می‌شود، نشانه آن است که انویدیا یا چیزی از عرضه‌های سری RTX 30 یاد نگرفته است یا به سادگی بیش از حد بر روی جنون هوش مصنوعی تمرکز کرده است که به آن اهمیت نمی‌دهد. گیمرها

بخونید:  اینتل معماری x86-S را برای مجموعه دستورالعمل های CPU ساده تر و کارآمدتر پیشنهاد می کند

فقط می توان تعجب کرد که RTX 3070 با 16 گیگابایت GDDR6 چگونه می شد، و معلوم شد که یوتیوب پائولو گومز اخیراً ایستگاه لحیم کاری هوای گرم خود را روشن کرده است تا متوجه شود. تعویض ماژول‌های VRAM و اتصال به زمین برخی از مقاومت‌ها به طور موثر حافظه GDDR6X کارت را دو برابر کرد و برای شناسایی آن در نرم‌افزار نیازی به تغییر بایوس یا درایور نداشت.

این به AMD اجازه داد تا ارزش کارت‌های میان‌رده و رده بالا سری RX 6000 و RX 7000 خود را که همگی دارای VRAM بیشتری نسبت به معادل‌های Team Green هستند، بالا ببرد. ما اخیراً اهمیت VRAM کافی را در مقایسه ای به روز بین Radeon RX 6800 و RTX 3070 بررسی کردیم و نتایج گویای آن هستند – هشت گیگابایت VRAM در RTX 3070 آن را عقب نگه می دارد و آن را شبیه به آن می کند. یک محصول رده پایین در هنگام اجرای بازی‌های جدیدتر AAA، در حالی که RX 6800 قدیمی‌تر شده است و حتی در برخی از عناوین عملکرد ردیابی پرتو بهتری را مدیریت می‌کند.

کارت مود شده نه تنها به میانگین نرخ فریم بالاتری دست یافت، بلکه از تک رقمی یک درصد و 0.1 درصد پایین به مقادیر قابل احترام تر در حدود 60 و 40 فریم در ثانیه رسید. تست با وضوح 2560 در 1080 انجام شد و استفاده از VRAM در برخی مواقع بیش از 12 گیگابایت بود.

در اخبار مرتبط، RTX 4060 Ti و Radeon RX 7600 تا چند هفته دیگر وارد بازار می‌شوند، احتمالاً با قیمتی که بیشتر با قابلیت‌های آنها مطابقت دارد.

بخونید:  کاوشگر InSight ناسا خداحافظی احساسی را از مریخ فرستادمنبع