Modern Warfare II به سریع ترین بازی CoD تبدیل شد که به نقطه عطف ۱ میلیارد دلاری رسید

تصویر بزرگ: آخرین بازی Call of Duty همچنان به رکورد زدن برای Activision ادامه می دهد. Modern Warfare II در 28 اکتبر اکران شد و در حال حاضر به عنوان پردرآمدترین راه اندازی سرگرمی سال 2022 شناخته می شود و بهترین فیلم های هالیوود از جمله Doctor Strange در Multiverse of Madness و Top Gear: Maverick را از آن خود کرده است. آخر هفته افتتاحیه سه روزه بازی سودآورترین بازی در تاریخ 19 ساله این سری بود و بازدیدها همچنان ادامه دارد.

طبق گفته اکتیویژن، فروش این فیلم بلاک باستر در 10 روز اول از 1 میلیارد دلار در سراسر جهان عبور کرد. رکورددار قبلی فرنچایز Call of Duty، Call of Duty: Black Ops II، برای عبور از این نقطه عطف در سال 2012 به 15 روز زمان نیاز داشت.

اکتیویژن موارد بیشتری در راه است. بازی Call of Duty: Warzone 2.0 در تاریخ 16 نوامبر برای ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5 و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. II، اما برای انجام بازی به بازی پایه نیاز ندارد.

چشم انداز بلندمدت چندان روشن نیست. شایعاتی در اوایل سال جاری منتشر شد مبنی بر اینکه سال 2023 اولین سال بدون بازی جدید Call of Duty خواهد بود. در عوض، انتظار می‌رود که این شرکت این شکاف را با تجربه‌های برتر و رایگان بازی Call of Duty پر کند که برخی معتقدند روابط عمومی ترکیبی از DLC پولی و رایگان برای Modern Warfare II و/یا Warzone 2.0 است.منبع

بدون شک کلید موفقیت اولیه MW II در دسترس بودن آن در Steam است. این اولین بازی Call of Duty در پنج سال گذشته است که به جای استفاده انحصاری از طریق کلاینت Battle.net روی رایانه شخصی، بر روی پلتفرم توزیع دیجیتال Valve عرضه می شود. بررسی سریع لیست فروشندگان برتر Steam نشان می دهد که MW II پیشرو بسته است.

بخونید:  متا از دستور بریتانیا پیروی می کند و Giphy را با ضرر زیادی به Shutterstock می فروشد

مطالب مرتبط: Call of Duty: Modern Warfare II Benchmark Multiplayer

در اعلام این دستاورد، Activision گفت که تعامل بازیکنان همچنان به سمت شمال ادامه دارد. در 10 روز اول، بازیکنان MW II بیش از 200 میلیون ساعت ثبت نام کردند و بیش از یک میلیارد مسابقه را در Xbox، PlayStation و PC انجام دادند.