MSI اولین کارت توسعه USB4 را معرفی کرد که 100 وات را از طریق USB-C ارائه می کند

هر دو پورت می‌توانند داده‌ها را با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه انتقال دهند که مشخصات استاندارد USB4 1.0 و Thunderbolt 3 است. MSI به TechPowerUp تأیید کرد که MS-4489 از کنترل‌کننده میزبان مشابه کارت‌های Thunderbolt – ASM4242 ASMedia استفاده می‌کند.

توان خروجی 100 وات باید برای شارژ برخی از لپ‌تاپ‌ها کافی باشد، نه اینکه به دستگاه‌های کوچک‌تر مانند تبلت‌ها یا کنسول‌های بازی دستی اشاره کنیم. TechPowerUp در این رویداد نگاه خوبی به کارت داشت و نشان داد که دومین پورت USB-C 27 وات را ارائه می دهد.

یکی دیگر از محصولات قابل توجه این شرکت در Computex، لپ‌تاپ جدید Prestige 16 است که نگاهی اجمالی به پردازنده‌های Meteor Lake آینده اینتل ارائه می‌کند. در حالی که MSI مشخص نکرده که این سیستم شامل کدام پردازنده است، اما دارای 22 رشته است و می تواند همان پردازنده ای باشد که اینتل در این رویداد به نمایش گذاشت.

Thunderbolt و USB4 از زمان عرضه USB4 1.0 که مبتنی بر Thunderbolt 3 است، ارتباط نزدیکی با یکدیگر داشته اند. سال گذشته، هر دو استاندارد مشخصات نسل بعدی خود را به نمایش گذاشتند که حداقل باید سرعت انتقال آنها را دو برابر کند. USB4 2.0 و نسل بعدی Thunderbolt که هنوز نامش فاش نشده است می توانند 80 گیگابیت بر ثانیه را در هر دو جهت ارائه دهند. با این حال، دومی همچنین دارای گزینه ای برای ارسال با سرعت 120 گیگابیت بر ثانیه در حالی که دریافت با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه است.

کارت جدید MSI انرژی را از طریق یک کانکتور 6 پین مشابه کارت گرافیک دریافت می کند. اسلات فیزیکی PCIe آن x8 است اما فقط برای x4 سیمی است. اتصالات پرقدرت USB-C و DisplayPort باید MS-4489 را برای کسانی که به ظرفیت اضافی برای تجهیزات نمایشگر پیشرفته نیاز دارند مفید کند.

بخونید:  یک آژانس به سه نفر 1000 دلار پیشنهاد می دهد تا تیک تاک را به مدت 10 ساعت پیمایش کنند

دیگر نمایشگاه‌های پیشرفته MSI شامل مادربرد جدید Z790 با پشتیبانی از Wi-Fi 7، برنامه تغییر صدا، روتر مش 6 گیگابایت بر ثانیه، پردازنده‌های گرافیکی جدید RTX 4060 Ti، مانیتور 49 اینچی 240 هرتز QD-OLED (رزولیشن آن برابر است. نامشخص)، و بیشتر. این شرکت همچنین یک SSD PCIe 5.0 NVMe را به نمایش گذاشت که مانند NeonStorm جدید Adata، سرعت خواندن/نوشتن 12/10 گیگابایت بر ثانیه را مدیریت می‌کند و شامل یک هیت سینک غول‌پیکر است.منبع

خلاصه: غرفه‌داران Computex 2023 نمونه‌های اولیه آینده‌نگر را به نمایش گذاشته‌اند که حوزه‌های مختلف فناوری شخصی، مانند Wi-Fi، خنک‌کننده، و نمایشگرها را پوشش می‌دهند. نمایشگاه MSI نگاهی به روز به ادغام USB4 از طریق PCIe را به نمایش گذاشت که می تواند به کاربران اجازه دهد گزینه های شارژ و نمایش اتصال خود را گسترش دهند.

MSI این هفته در Computex اولین برد USB-4 جهان را معرفی کرد. کارت توسعه PCIe شامل دو اتصال DisplayPort و دو خروجی USB-C است که یکی از آنها می تواند تا 100 وات برق ارائه دهد. اگرچه این شرکت MS-4489 را در عمل نشان نداد، اما اعلام کرد که پورت USB-C اولیه می تواند شارژ سریع را ارائه دهد.