MSI یک دسکتاپ با نمایشگر جلویی 1080p، احتمالاً تراشه های Arrow Lake و Blackwell را به نمایش می گذارد.

این مزخرفات چیه؟! Computex 2024 تماماً در مورد رایانه های شخصی با هوش مصنوعی بود، اما این مکالمه تاکنون تقریباً منحصراً روی لپ تاپ ها متمرکز شده است و رایانه های رومیزی هنوز در افق هستند. MSI از این رویداد برای به نمایش گذاشتن یک رایانه رومیزی مجهز به هوش مصنوعی استفاده کرد که قرار است اواخر امسال عرضه شود که ممکن است شامل سخت افزارهای اینتل و انویدیا باشد. با این حال، منحصر به فرد ترین ویژگی صفحه نمایش لمسی بزرگ در جلوی شاسی است.

چشم انداز MEG این شرکت هنگام توصیف برج بازی، تمام ویژگی‌هایی را که معمولاً با رایانه‌های شخصی مجهز به هوش مصنوعی مرتبط است فهرست می‌کند، اما صفحه‌نمایش لمسی عمودی 1080p روی شاسی آن احتمالاً برجسته‌تر است.

صفحه جلویی برج به عنوان صفحه دوم در حالت عمودی عمل می کند و به کاربران اجازه می دهد هر پنجره ای را به آن منتقل کنند. این رایانه با استفاده از گرافیک یکپارچه اینتل، صفحه نمایش را روشن می کند و کارت گرافیک اختصاصی را برای تمرکز روی صفحه اصلی آزاد می کند.

جدا از استفاده معمولی از صفحه دوم، صفحه لمسی دسترسی سریع به عملکردهای مهم سیستم را از طریق نرم افزار MSI فراهم می کند. این می تواند عیب یابی را نمایش دهد، برنامه های مورد علاقه را با میانبرها راه اندازی کند، ولتاژها را کنترل کند، سرعت فن را تنظیم کند و موارد دیگر. علاوه بر این، عملکرد لمسی 10 نقطه ای استفاده عادی از ویندوز را گسترش می دهد و به آن اجازه می دهد ویدیوها یا پنجره های مرورگر را کنترل کند.

بخونید:  "ارزش طول عمر" شعار جدید شرکت های فناوری ایالات متحده است

درست به نام خود، MEG Vision نرم‌افزار روی دستگاه MSI قابلیت‌های چت بات، ایجاد تصویر و بهینه‌سازی بازی را بدون اتکا به فضای ابری اضافه می‌کند و رایانه شخصی از تمام ویژگی‌های ارائه شده توسط NPU Copilot استفاده می‌کند.

با این حال، این شرکت به‌طور کامل سخت‌افزار زیر کاپوت را فاش نکرده است، که منجر به گمانه‌زنی‌هایی می‌شود که ممکن است از یک چیپست نسل بعدی که هنوز منتشر نشده است در سه ماهه چهارم 2024 استفاده کند. MSI به Tom's Hardware گفت که Vision Intel و Nvidia در زمان انتشار

انتظار می‌رود اینتل پردازنده‌های دسکتاپ Arrow Lake خود را در اواخر سال جاری با پشتیبانی کامل از Copilot و سایر بارهای کاری مولد هوش مصنوعی معرفی و عرضه کند. در همین حال، کارت‌های گرافیک RTX 50 انویدیا ممکن است در اواخر سال 2024 یا اوایل سال 2025 ظاهر شوند. انویدیا ادعا می‌کند که هوش مصنوعی بر روی پردازنده‌های گرافیکی خود بسیار بهتر از NPU ها اجرا می‌شود و اخیراً یک دستیار هوش مصنوعی با عملکرد بهینه‌سازی عملکرد مشابه برای عملکرد MSI معرفی کرده است.

اعتبار تصویر: لوازم خانگی تام

منبع