NetEase Games استودیوی فرانسوی Quantic Dream، توسعه دهندگان Star Wars Eclipse و Detroit: Become Human را خریداری کرد.

امسال شاهد تجمیع بسیاری از توسعه‌دهندگان و ناشران عظیم در صنعت بازی‌های ویدیویی بوده‌ایم: خرید 68.7 میلیارد دلاری Activision Blizzard توسط مایکروسافت، خرید 3.6 میلیارد دلاری سونی از Bungie، و خریدهای بسیاری از Embracer Group. هفته گذشته نیز شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه آمازون در شرف تصاحب EA است، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

NetEase فاش نکرد که چقدر برای خرید کامل Quantic Dream پرداخت کرده است. این استودیو مستقر در پاریس اکنون اولین استودیو در اروپا است که به طور کامل متعلق به شرکت مستقر در هانگژو است.

Quantic Dream در حال کار بر روی عنوان جدید جنگ ستارگان به نام Eclipse است که از آن به عنوان یک بازی اکشن-ماجراجویی با شاخه های پیچیده یاد می کند. این باعث می‌شود که آن را بسیار متفاوت از عناوین روایی محور معمول Quantic Dream به نظر برساند، اگرچه این وب‌سایت به مکانیک محبوب انتخاب و نتیجه این شرکت اشاره می‌کند.منبع

NetEase در ماه ژانویه یک استودیوی بازی را در ژاپن افتتاح کرد که بر روی توسعه بازی های کنسول تمرکز دارد. این به دنبال افتتاح استودیو ساکورا، یکی دیگر از توسعه دهندگان متمرکز بر کنسول، در سال 2020 در این شهرستان است.

NetEase قبلاً پس از خرید در سال 2019، سهام اقلیت در Quantic Dream را در اختیار داشت. شرکت‌ها در آن زمان گفتند که وارد شراکتی می‌شوند که به دیدگاه خلاقانه سازنده بازی کمک می‌کند.

چه اتفاقی افتاده؟ این مورد یک روز دیگر است، یکی دیگر از خریدهای عظیم استودیو بازی های ویدیویی. شرکتی که این بار خریداری می شود، توسعه دهنده فرانسوی Quantic Dream، سازنده عناوین «داستان سرایی تعاملی» مانند Heavy Rain و Detroit: Become Human و همچنین یک بازی جنگ ستارگان آینده است. این توسط غول فناوری چینی NetEase خریداری شده است که در چند وقت اخیر به سرعت در حال گسترش به بازارهای خارج از کشور بوده است.

هر دو NetEase و Tencent اخیراً تلاش‌های خود را برای توسعه بین‌المللی افزایش داده‌اند، زیرا تنظیم‌کننده‌های چین صنعت بازی‌های ویدیویی این کشور را تحت فشار قرار داده‌اند. هیچ‌کدام از این دو شرکت مجوزی برای بازی‌های موبایل یا رایانه شخصی خود در سال 2022 دریافت نکرده‌اند، که به اولین کاهش درآمد Tencent در تاریخ کمک کرده و عنوان ناخواسته “شرکتی را که امسال بیشترین ارزش خود را از دست داده است” به آن داده است.

اولین استودیوی بازی NetEase با مالکیت کامل در ایالات متحده در ماه مه وارد بازار شد. Jackalope Games مستقر در آستین تگزاس در حال ساخت عناوین رایانه شخصی و کنسول است.