Neuralink ایلان ماسک متهم به انتقال غیرایمن مواد آلوده شد

دستیار مشاور عمومی در PCRM دبورا دوبو پرس، Esq. گفت. به همین دلیل، این سازمان از وزارت حمل و نقل ایالات متحده (DOT) درخواست کرد که Neuralink را برای نقض احتمالی قوانین فدرال hazmat بررسی کند. این سازمان همچنین بر این باور است که DOT ​​باید اقدامات ایمنی در تأسیسات کالیفرنیا و تگزاس را که این شرکت هنوز در حال انجام آزمایشات حیوانی خود است، بررسی کند.

به طور خلاصه: در حالی که ایلان ماسک نوید دنیایی از مغزهای انسانی مجهز به تراشه را می دهد که می تواند با ماشین ها صحبت کند، پزشکان نسبت به غرور شرکتی هشدار می دهند که به نظر می رسد بیش از حد مطمئن به نفع خود باشد. چشم انداز تجاری Neuralink پر از خون میمون و پاتوژن های خطرناک است.

Neuralink قصد دارد به زودی اولین مسیرهای انسانی خود را آغاز کند و ایلان ماسک گفته است که رابط مغز به ماشین ساخته شده توسط شرکت او به مردم اجازه می دهد موسیقی را مستقیماً در ماده خاکستری خود پخش کنند. در همین حال، به نظر می رسد Neuralink حتی قادر به پیروی از ابتدایی ترین دستورالعمل ها در مورد درمان مواد بالقوه خطرناک و بیولوژیکی ناشی از آزمایش های بسیار بحث برانگیز آنها نیست.

کمیته پزشکان برای پزشکی مسئول (PCRM)، یک سازمان غیرانتفاعی ایالات متحده، گفت که Neuralink قوانین فدرال مربوط به مواد خطرناک را در موارد متعدد نقض کرده است. بر اساس ایمیل‌های عمومی به‌دست‌آمده توسط PCRM، حوادث مورد بحث در سال ۲۰۱۹ زمانی رخ داد که Neuralink در حال انجام «آزمایش‌های تهاجمی و مرگ‌بار» خود برای نصب ایمپلنت‌ها بر روی ماکاک‌های رزوس در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس بود.

بخونید:  بورس استرالیا از برنامه های خود برای بازسازی پلت فرم خود بر روی بلاک چین چشم پوشی می کند

در این ایمیل‌ها، کارکنان دانشگاه کالیفرنیا دیویس به Neuralink در مورد سوء مدیریت اجزای سخت‌افزاری یک دستگاه عصبی کاشته شده شکایت می‌کردند که قبل از ترک دانشگاه نه مهر و موم شده بودند و نه ضدعفونی شده بودند. قوانین فدرال ایجاب می کند که حمل و نقل مواد خطرناک باید نوع خاصی از بسته بندی را با سه لایه مختلف شامل دو ظرف نشتی و یک ماده بسته بندی بیرونی سفت و سخت ارائه دهد.

فایل‌های پزشکی به‌دست‌آمده توسط PCRM روی میمون‌هایی که توسط Neuralink درهم ریخته شده‌اند، موضوع نگران‌کننده‌تری را نشان می‌دهند، زیرا دستگاه‌های خطرناک ذکر شده ممکن است با پاتوژن‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک آلوده شده باشند. استافیلوکوک و کلبسیلاکه می تواند باعث ذات الریه، عفونت های جریان خون و مننژیت شود، کورینه باکتریوم اولسرانس، یک “پاتوژن انسانی در حال ظهور” که می تواند باعث دیفتری کشنده شود و هرپس B که در صورت عدم درمان “فوری” می تواند باعث آسیب شدید مغزی یا مرگ شود.

رایان مرکلی، مدیر حمایت از تحقیقات در PCRM، خاطرنشان کرد که حوادث UC Davis یکی دیگر از مشکلات شرکتی است که به نظر نمی‌رسد مایل به “پاکسازی عمل خود” باشد. Neuralink در حال حاضر توسط DOJ و دفتر بازرس کل وزارت کشاورزی در حال بررسی است. در ماه دسامبر، PCRM از سازمان غذا و دارو درخواست کرد که این شرکت را برای نقض بالقوه مقررات شیوه های آزمایشگاهی خوب بررسی کند.منبع