NextGen TV آینده پخش است و ممکن است از قبل به آن دسترسی داشته باشید


برداشت سردبیر: من مدت‌هاست که طرفدار قطع کابل بوده‌ام – یعنی کنار گذاشتن خدمات تلویزیون کابلی یا ماهواره‌ای به نفع جایگزین‌هایی مانند راه‌حل‌های فوق‌العاده و خدمات پخش جریانی که از طریق اینترنت ارائه می‌شوند. رویای برنامه‌نویسی واقعی هرگز محقق نشد، اما همچنان می‌توان در مقایسه با ارائه‌دهندگان سنتی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد و پخش رایگان روی هوا (OTA) همچنان بخشی از این فرمول است. با گسترش خدمات استریم، ممکن است تعجب کنید که بدانید فناوری OTA به تکامل خود ادامه داده است.

آخرین فناوری پخش ATSC 3.0 است که به عنوان NextGen TV نیز شناخته می شود. از سال 2019، انجمن فناوری مصرف کننده تجهیزاتی را تأیید می کند که مطابق با ATSC 3.0 هستند. یک سال بعد، لاس وگاس اولین شهری در ایالات متحده شد که به طور دائم به فناوری پخش جدید روی آورد.

ATSC 2.0 قرار بود یک چیز باشد، اما در واقع هرگز راه اندازی نشد. ویژگی های برنامه ریزی شده ATSC 2.0 در استاندارد 3.0 قرار گرفت.

NextGen TV قادر به پشتیبانی از ویدیوی 4K HDR با حداکثر سرعت 120 فریم در ثانیه است، اما خارج از چند آزمایش، به نظر نمی‌رسد که هیچ ایستگاهی در حال پخش با کیفیت 4K باشد. مزایای دیگر عبارتند از بهبود تحویل صدا، تراز خودکار صدا، گفتگوی تقویت شده و (در صورت ترکیب با اتصال به اینترنت)، محتوای تعاملی.

برای مشاهده کانال های تلویزیون NextGen ایستگاه و همچنین یک آنتن به یک تیونر سازگار نیاز دارید. چندین تلویزیون جدیدتر از سونی، سامسونگ، ال‌جی و هایسنس در حال حاضر تیونر لازم را دارند که می‌تواند با یک آنتن استاندارد HDTV که ممکن است قبلاً متعلق به شماست جفت شود. تیونرهای خارجی نیز موجود است.

از اواخر اکتبر، حدود 62 درصد از جمعیت قاره ایالات متحده می توانند تلویزیون NextGen را دریافت کنند. افراد علاقه مند می توانند شهر خود را در وب سایت NextGen TV وصل کنند تا در دسترس بودن محلی را بررسی کنند.

هیچ ارزشی ندارد که برخلاف انتقال به DTV در سال 2009، انتقال به 3.0 اجباری نیست. این بدان معنی است که برنامه یارانه ای برای تجهیزات سازگار وجود نخواهد داشت، اما همچنین ATSC 1.0 هنوز برای مدتی طولانی تر ایمن خواهد بود. هنگامی که یک ارائه دهنده به ATSC 3.0 سوئیچ می کند، باید ATSC 1.0 را برای مدت پنج سال پخش کند.

اعتبار تصویر: دکتر عبیدهمنبع