Nintendo GameCube و شبیه ساز Wii Dolphin به Steam می آید


به طور خلاصه: یکی از برترین شبیه سازهای Nintendo GameCube و Wii به پلتفرم توزیع دیجیتال Valve می آید. Dolphin به عنوان یک نرم افزار رایگان در سال 2003 معرفی شد و اولین شبیه ساز بود که توانست بازی های تجاری GameCube را با موفقیت اجرا کند. ساخت‌های اولیه با عملکرد مشکل داشتند و شبیه‌سازی صوتی در ابتدا در دسترس نبود، اما با گذشت زمان همه چیز بهتر شد. Dolphin در سال 2007 منبع باز شد و از آن زمان بر اساس یک برنامه معمولی به روز شده است.

تیم شبیه ساز رایگان و منبع باز Dolphin اخیراً صفحه فروشگاه Steam خود را راه اندازی کرده است. شبیه ساز هنوز برای دانلود در دسترس نیست اما می توان آن را به لیست خواسته های شما اضافه کرد. اطلاعیه‌ای در صفحه به یک تاریخ راه‌اندازی برنامه‌ریزی‌شده برای سه ماهه دوم 2023 در دسترسی اولیه اشاره می‌کند، بنابراین شاید نیازی به صبر بیش از حد نداشته باشیم.

دلایل مختلفی برای اجرای بازی ها بر روی شبیه ساز به جای سخت افزار اصلی وجود دارد. در حالی که سخت افزار اصلی خالص ترین تجربه را ارائه می دهد، برخی ترجیح می دهند عناوین کلاسیک را با وضوح بالاتر یا با پشتیبانی از صفحه نمایش عریض پخش کنند. بسته‌های بافت HD همچنین می‌توانند بازی‌های قدیمی‌تر را کمتر آزاردهنده جلوه دهند و وصله‌ها می‌توانند در برخی موارد نرخ فریم را به شدت بهبود بخشند.

ویژگی‌های کیفیت زندگی مانند ذخیره‌های سریع و چندنفره آنلاین می‌توانند شبیه‌سازها را جذاب‌تر کنند، همانطور که حالت‌های مبتنی بر جامعه و بسته‌های سطح سفارشی می‌توانند.

بخونید:  این تراشه مینیاتوری در یک سنسور نظارت بر بزاق استفاده می شود که به دندان شما متصل می شود

هنگامی که شبیه ساز راه اندازی شد، تیم توسعه دهنده یک مقاله کامل منتشر می کند تا مجموعه ویژگی های خود را مشخص کند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، Dolphin on Steam قبل از پایان سال 2023 از دسترسی زودهنگام خارج می‌شود. به ما گفته می‌شود که حتی پس از خروج از دسترسی اولیه رایگان خواهد ماند.

لیست Steam به سرعت اشاره می کند که Dolphin به سادگی یک محیط مجازی برای اجرای بازی ها از کنسول های مکعبی شکل و کنترل حرکت N’s بزرگ ایجاد می کند. این شامل هیچ بازی نمی شود و صرفاً ابزاری برای اجرای نسخه های قانونی به دست آمده از بازی ها است. این به شما بستگی دارد که نسخه هایی از بازی ها را به دست آورید و / یا آنها را در قالبی که با شبیه ساز Dolphin سازگار است، قرار دهید.

اعتبار تصویر: GameCube توسط Pawel Durczok، Retro توسط Cottonbro Studioمنبع