Nvidia RTX Titan Ada پس از ذوب PSU ها و قطع کردن بریکرها لغو شد.

اما به نظر می‌رسد که Titan Ada کارت‌های زیادی برای جابجایی نداشت، منابع تغذیه را قطع می‌کرد، PSU‌ها را خراب می‌کرد و ذوب می‌شد. به این ترتیب، این پروژه لغو شده است – حداقل در حال حاضر.

GeForce RTX 4090 با 450 وات TDP، 1600 دلار MSRP و 24 گیگابایت GDDR6X با سرعت 21 گیگابیت بر ثانیه، از هر نظر یک هیولا است. با این حال، قبل از معرفی پرچمدار Lovelace توسط Ampere با 48 گیگابایت حافظه 24 گیگابیت بر ثانیه و TGP 900 وات، شایعات زیادی شنیده بودیم.

با توجه به قانون مور مرده است، که مسلماً می‌تواند با ادعاهایش کمی هولناک باشد، این کارت Titan Ada است. این کانال از منبعی استناد می کند که در شش ماه گذشته “بیش از مجاز” ثابت شده است، بنابراین همه آن را با مقداری نمک مصرف کنید.

این فقط یک تئوری است، اما Nvidia می تواند کارت Titan Ada را در آینده منتشر کند. این شرکت ممکن است منتظر باشد تا حافظه 27 گیگابیت بر ثانیه یا GDDR7 ابتدا وارد بازار شود، که امکان خروجی بیشتر را بدون افزایش مصرف انرژی فراهم می کند. تایتان‌ها به طور سنتی بیشتر متوجه سازندگان، محققان و شرکت‌ها بوده‌اند، بنابراین حتی با وجود چنین نیازهای قدرتی و قیمتی که بدون شک قیمت بسیار بالایی دارد، احتمالاً هنوز تعداد زیادی واحد به فروش خواهد رسید.

در دیگر اخبار کارت گرافیک، به تازگی شاهد کاهش قیمت Radeon RX 6900 XT هستیم که می تواند با بهترین های نسل فعلی انویدیا برابری کند.منبع

بخونید:  Very Expensive: First reactions on Nvidia's RTX 4090, RTX 4080, DLSS 3 and more

منبع اضافه می‌کند که Titan Ada هیچ‌وقت مانند بسیاری ادعا می‌کند که 800 وات تا 1000 وات TGP نداشته است، اما در آزمایش‌ها حدود 600 وات تا 700 وات بوده است. ظاهراً آنقدر بزرگ بود که مادربرد معمولاً در کنار کارت نصب می شد، برخلاف اینکه کارت در مادربرد قرار می گرفت. همچنین گفته می‌شود که به دو کانکتور 16 پین برق، ضخامت چهار اسلات و بسته‌بندی پردازنده گرافیکی AD102 به جای نسخه کاهش یافته موجود در RTX 4090، نیاز دارد.

شایعه ساز: طبق گزارش ها، RTX 4090 Ti یا Lovelace Titan سطح خدا توسط انویدیا به حالت تعلیق درآمده است زیرا در حال قطع کردن بریکرها، ذوب PSU ها و گهگاهی از بین رفتن بود. اعتقاد بر این است که وقتی (اگر) کارت وارد شد، ممکن است کارت یکی از اولین کارت هایی باشد که حافظه GDDR7 را بسته بندی می کند.