Opus.ai در حال توسعه یک رویکرد جدید متن محور برای توسعه دنیای سه بعدی است

این فوق العاده باحاله pic.twitter.com/3HITKTYzeN

– پیت (@nonmayorpete) 29 مارس 2023

هجوم امروزی ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی هدفی مشابه دارد: ساده‌سازی، خودکارسازی یا ساده‌سازی کارهای دستی که قبلاً پیچیده بودند. از ابزارهای خلاقانه گرفته تا کاملاً فنی، ابزارهای هوش مصنوعی در حال حاضر موجود می توانند هر کاری را انجام دهند، از تولید محتوا و تصاویر نوشته شده تا کد برنامه جدید بر اساس الگوریتم های خاص، ورودی های متن و سایر پارامترهای قابل تنظیم. به نظر می‌رسد Opus.ai به این روند ادامه دهد، این بار با کمک به کاربران برای توسعه دنیای مجازی پیچیده با چیزی بیش از کلماتشان.

این فناوری بر ارائه ابزارهایی به گیمرها، هنرمندان، داستان‌نویسان و دیگر خلاقان برای ایجاد سریع و آسان دنیاها و دارایی‌ها تمرکز دارد. محتوای تولید شده Opus.ai دارای توانایی ایجاد نور پویا، کنترل دوربین، زمین، درختان و جانوران، ساختمان‌ها، جاده‌ها و شخصیت‌های انسان‌نما و متحرک با استفاده از چیزی جز ورودی‌های متنی کاربر است.

همانطور که شما تایپ می کنید، یک دنیای سه بعدی ظاهر می شود.

این یک مفهوم جالب است که می تواند موانع میراثی برای ورود سازندگانی که فاقد مهارت ها یا منابع برای این نوع توسعه هستند را از بین ببرد. اما هنوز خیلی هیجان زده نشوید، زیرا تاریخ انتشار رسمی وجود ندارد. با این حال، این شرکت درخواست‌هایی را برای اضافه شدن به لیست پستی Opus.ai و همچنین آزمایش دسترسی اولیه نهایی می‌پذیرد. تا آن زمان، سازندگان باید به ابزارهایی مانند آخرین نسخه Unreal Engine 5.2 بسنده کنند.

منبع

علاقه مندان به هوش مصنوعی و کاربر توییتر @nonmayorpeteصاحب خبرنامه مبتنی بر هوش مصنوعی The Neuron Daily، صبح چهارشنبه ویدئویی از Opus.ai را در توییت منتشر کرد. ویدئوی یک دقیقه ای که کلمات را به طور برجسته نشان می دهد پیش نمایش فناوری در گوشه پایین سمت چپ، پیش‌نمایش سریعی از توانایی Opus.ai برای گرفتن محتوای معمولی و توصیفی و استفاده از آن برای ایجاد مدل‌ها و دارایی‌های سه بعدی در زمان واقعی ارائه می‌دهد.