Overwatch 2 در روز راه اندازی از چندین حمله DDoS رنج می برد

این حملات نه تنها ارزان هستند، بلکه در اندازه و هوشمندتر می شوند. در ماه ژوئن، Cloudflare یک حمله DDoS را متوقف کرد که توانست 212 میلیون درخواست HTTPS را از بیش از 1500 شبکه در 121 کشور تنها با استفاده از 5067 دستگاه انجام دهد. حملات معمولی از دستگاه‌های بسیار بیشتری استفاده می‌کنند که مجموعاً درخواست‌های بسیار کمتری دارند. ماه گذشته، Akami با حمله ای مبارزه کرد که به رکورد 704.8 Mpps رسید.

بازیکنان به اندازه کافی در تلاش برای ورود به Overwatch 2 برای راه اندازی بازی مشکل داشتند که به یک میم تبدیل شد. کارمندان بلیزارد می گویند که این شرکت در حال مبارزه با حداقل دو حمله DDoS است که سرورهای آنها را سیل می کند.

مایک یبارا، رئیس بلیزارد، در اولین حمله روز سه شنبه، اتصالات قطع شده را ثابت کرد. چهارشنبه، آرون کلر از بلیزارد گفت این شرکت در طول شب برای مقابله با یک حادثه DDoS دوم کار خواهد کرد. آنها اطلاعاتی در مورد شدت حملات ارائه نکرده اند، اما گفته اند که در حال پیشرفت در جهت بازگرداندن ثبات سرور هستند.

حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS) – زمانی که یک شبکه مخرب از سیستم های ربات، یک سیستم هدف را با سیل پهنای باند آن از بین می برد – یکی از قدیمی ترین و ساده ترین اشکال حمله سایبری است، اما با این وجود جلوگیری از آن دشوار است. مهاجمان می‌توانند تعداد زیادی از سیستم‌های مجازی یا دستگاه‌های آلوده به اینترنت اشیاء را برای ضربه زدن به اهداف خود بفرستند و در عین حال نقاط مبدأ خود را با استفاده از VPN پنهان کنند. آنها تا حدی رایج هستند زیرا سفارش حمله DDoS از هکرها در وب تاریک می تواند صدها دلار هزینه داشته باشد.

بخونید:  هدفون سایبرپانکی Dyson Zone تصفیه کننده هوا در ماه مارس با قیمت 949 دلار وارد بازار می شود.

چه اتفاقی افتاده؟ مشکلات اتصال به دلیل ازدحام سرور، زمانی که عنوان مورد انتظار چندنفره عرضه می شود، چیز جدیدی نیست، که این هفته در Overwatch 2 اتفاق افتاد. با این حال، بلیزارد برخی از مشکلات اولیه بازی جدید را ناشی از حملات DDoS می‌داند که همچنان یک تهدید رو به رشد هستند.

جدا از گزارش های معمول از زمان انتظار طولانی یا وقفه زمانی سرور، برخی از کاربران گزارش شده است دیدن ده ها هزار بازیکن جلوتر از خود در صف های سرور. کلیف بلزینسکی، سازنده سابق Gears of War و Lawbreakers شوخی کرد که پیام خطای سرور به زیرنویس رسمی Overwatch 2 تبدیل شده است. بلیزارد همچنین از مشکلاتی که هنگام ادغام حساب های رایانه شخصی و کنسول خود توسط برخی از بازیکنان رخ می دهد آگاه است.

Overwatch 2 در 4 اکتبر در دسترس عموم قرار گرفت و جایگزین Overwatch اصلی شد که دیگر در دسترس نیست. بازی از پاس‌های نبرد برای باز کردن قفل شخصیت‌ها و سایر محتواها استفاده می‌کند و فصل‌های متوالی شخصیت‌ها و نقشه‌های جدید را در طول زمان معرفی می‌کنند. PvP بازی رایگان است، در حالی که بلیزارد قصد دارد سال آینده از حالت پولی PvE رونمایی کند.

منبع