Patriot حافظه DDR5 را با سرعت 11500 MT/s ارائه می دهد

منتظر بودن: راه حل های ذخیره سازی DDR5 و PCIe 5.0 دستگاه های مصرف کننده را از زمان معرفی با جدیدترین مادربردها به سرعت بی سابقه ای سوق داده اند. در کامپیوتکس 2024، پاتریوت نشان داد که چگونه از این فناوری در محصولات سطح بالا استفاده کرده است، از جمله همکاری با MSI برای دستیابی به رکورد اورکلاک رم.

غرفه پاتریوت در کامپیوتکس، رم فوق سریع جدید و درایو حالت جامد (SSD) این شرکت را به نمایش گذاشت که هر دو به بالاترین سطح سرعت در دسته بندی خود می رسند. ماژول های حافظه رکوردهای جدیدی را برای رم مصرف کننده ثبت کردند.

پاتریوت با MSI همکاری کرده است تا سری Viper Xtreme 5 RGB DDR5 MPower را معرفی کند. در حالت عادی، ماژول‌های رم می‌توانند به 8000 مگابایت بر ثانیه برسند که سرعت معمولی برای حافظه DDR5 است. با این حال، اورکلاک RDIMM های ECC را به سرعت بی سابقه 11500 متر بر ثانیه سوق می دهد.

MSI یک هیت سینک آلومینیومی تمام نقره ای برای کنترل دما در این سرعت ها و یک اورکلاکر داشبورد EZ برای کنترل زمان و ولتاژ نصب کرده است. برای مقایسه، G.Skill و Asus برای اورکلاک کردن یک آرایه DDR5 به 10000 MT/s در سال 2022 با یکدیگر همکاری کردند، اما آنها تنها با تنظیماتی که بعید به نظر می‌رسد استفاده در دنیای واقعی را ببینند، توانستند به این موفقیت دست یابند.

Patriot ادعا می کند که سابقه جدید در سرعت RAM به ویرایش ویدیو، هوش مصنوعی، حجم کاری و بازی کمک می کند. با این حال، اکثر بازی‌های رده بالا هنوز هم می‌توانند به طور بهینه روی حافظه DDR4 اجرا شوند که بسیار ارزان‌تر است و از طیف وسیع‌تری از مادربردها پشتیبانی می‌کند.

بخونید:  انتظار می رود قیمت تراشه های حافظه تا نیمه اول سال 2023 در حالت سقوط آزاد باقی بماند

با این حال، JEDEC در حال پیشرفت با توسعه DDR6 است که هنوز در مرحله توسعه عمیق است. استاندارد آینده برای مدتی به دست مصرف کنندگان نمی رسد، اما می تواند سرعت 21000 متریک تن در ثانیه را فعال کند.

در همین حال، پاتریوت همچنین Viper PV573 PCIe 5.0 NVMe SSD را در Computex به نمایش گذاشت. سرعت خواندن تا 14 گیگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن تا 12 گیگابایت بر ثانیه را پشتیبانی می کند. در حالی که سایر درایوهای PCIe 5.0 به سرعت های مشابهی دست یافته اند، 14 گیگابایت بر ثانیه همچنان در خط مقدم است.

قابل ذکر است که پاتریوت خنک کننده عظیمی را ارائه نکرده است که سایر SSD های 10 گیگابایتی برای جلوگیری از دریچه گاز شدید به آن نیاز دارند. در Computex سال گذشته، Adata یک SSD 14 گیگابایت در ثانیه را نشان داد که به یک محلول خنک کننده مایع نیاز داشت که واحد اصلی را کوچکتر می کرد. دستاورد واقعی پاتریوت ممکن است حفظ حداکثر سرعت با هیت سینک با اندازه معقول باشد.

این شرکت هنوز جزئیات قیمت و عرضه را فاش نکرده است، اما PV573 تا ظرفیت 4 ترابایت در دسترس خواهد بود. مدل بدون DRAM موبایل – PD573 – در اندازه های تا 16 ترابایت به همان سرعت می رسد. رم Viper Xtreme 5 از تنظیمات تا 48 گیگابایت پشتیبانی می کند.

منبع