PCI-SIG هشدار می دهد که برخی از آداپتورهای 12VHPWR ممکن است به طور خطرناکی داغ شوند

این گروه به روش پنهانی خود می‌گوید که اگر برخی از اجزاء در یک محیط نامطلوب، مانند یک کیس داغ، به حد مجاز فشار داده شوند، ممکن است ذوب شوند یا آتش بگیرند.

نکته مهم این است که اگر قصد دارید به یکی از اعضای پرچمدار سری RTX 4000 ارتقا دهید، ابتدا باید منبع تغذیه خود را به یک منبع تغذیه مجهز به کانکتور 12VHPWR ارتقا دهید. به گفته برخی، RTX 4090 می تواند TDP 450 وات داشته باشد، در حالی که نسخه های شدید آن را به 800 وات می رساند.

Wccftech حدس می‌زند که مشکل از تغییرپذیری کانکتورهای 8 پین است. بسیاری از GPUهای نسل کنونی به چندین پورت 8 پین نیاز دارند و حتی در این صورت، اغلب از حد مجاز آن کانکتورها فراتر می روند. گاهی اوقات، پردازنده گرافیکی بیشتر انرژی خود را از یک دوشاخه می گیرد و به طور غیر ضروری آن را سنگین می کند.

خلاصه: گروه مورد علاقه ویژه اتصال اجزای جانبی (PCI-SIG) بدنه استانداردی است که مشخصات اتصالات اصلی سیستم از جمله PCIe را می نویسد. سال گذشته استاندارد جدیدی را با هدف پیش‌بینی مصرف انرژی در آینده پردازنده‌های گرافیکی با کارایی بالا تصویب کرد: کانکتور 12VHPWR برای دستگاه‌های PCIe 5.0.

لطفاً توجه داشته باشید که PCI-SIG متوجه شده است که برخی از پیاده‌سازی‌های کانکتورها و مجموعه‌های 12VHPWR واریانس حرارتی را نشان داده‌اند که می‌تواند در شرایط خاص منجر به مشکلات ایمنی شود. اگرچه مشخصات PCI-SIG اطلاعات لازم را برای قابلیت همکاری فراهم می‌کند، اما با تکیه بر روش‌های متعدد شناخته‌شده صنعت و شیوه‌های طراحی استاندارد، سعی نمی‌کند تمام جنبه‌های طراحی مناسب را در بر بگیرد. از آنجایی که گروه‌های کاری PCI-SIG شامل بسیاری از کارشناسان خبره در زمینه طراحی کانکتور و سیستم هستند، آنها به اطلاعات موجود در مورد این موضوع صنعت نگاه می‌کنند و در هر حل و فصلی به هر میزان که مناسب باشد، کمک خواهند کرد.

اعتبار دکل: عبدالله عابدمنبع

با مشخص شدن جزئیات بیشتر، PCI-SIG ممکن است به روز رسانی های بیشتری را ارائه دهد. در همین حال، ما به اعضا توصیه می‌کنیم که از نزدیک با فروشندگان کانکتور خود همکاری کنند و در استفاده از اتصالات پرقدرت، به‌ویژه در مواردی که نگرانی‌های ایمنی وجود دارد، دقت لازم را انجام دهند.

در یک نقطه آزمایش سریع، Wccftech دو 8 پین را با یک آداپتور به یک کانکتور 12VHPWR متصل کرد و آنها را تحت بار 600 وات قرار داد. منبع تغذیه به راحتی 600 وات را با انتقال اندکی بیشتر از 300 وات در هر 8 پین ارائه می‌کند، حتی اگر هر کدام تنها 150 وات باشند.

PCI-SIG از استاندارد 12VHPWR راضی است – مشکل این نیست. مشکل مربوط به آداپتورهای ارزان قیمت 8 پین تا 12 VHPWR است که فروشندگان شروع به بسته‌بندی برخی منابع تغذیه کرده‌اند. Wccftech گزارش می دهد که این گروه هفته گذشته پیام زیر را برای اعضای خود ارسال کرد.

شاید قبلاً 12VHPWR را دیده باشید که برخی از کانکتورهای 8 پین Molex را در جدیدترین منابع تغذیه جایگزین کرده است. این می تواند 600 وات را در 12 ریل، چهار برابر کانکتور 8 پین، ارائه دهد. اندازه آن تقریباً به اندازه یک 8 پین برای بوت است.