PewDiePie بیشترین مشترکین تاج یوتیوب را به MrBeast از دست داد


چه اتفاقی افتاده؟ حتی اگر زمان زیادی را در YouTube صرف نمی کنید، احتمالاً نام PewDiePie را شنیده اید. خالق سوئدی، که نام اصلی او فلیکس کیلبرگ است، بیش از یک دهه است که بیشترین مشترک را در این پلتفرم داشته است، اما این سلطنت این هفته زمانی که جیمی دونالدسون، معروف به MrBeast از او پیشی گرفت، به پایان رسید.

در آگوست 2013 بود که PewDiePie به پرمشترک ترین فرد در یوتیوب تبدیل شد، کمی بیش از سه سال پس از راه اندازی کانال خود، که در آن زمان عمدتاً شامل ویدیوهای Let’s Play بود. او در برنامه‌های گفتگو حضور داشت، و مهمان در قسمت‌های تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت. او همچنین با بحث و جدل بیگانه نبوده است، اما این مانع از جمع آوری ۱۱۱ میلیون مشترک یوتیوب نشده است.

یکی دیگر از مدعیان تاج PewDiePie در چند وقت اخیر از گردن او نفس می کشد. هنگامی که او برای اولین بار کانال خود را در سال 2012 راه اندازی کرد، MrBeast ویدیوهای Call of Duty و Minecraft را آپلود کرد، اما در نهایت به محتوایی رفت که کانال او اکنون به آن معروف است: اهدای جوایز نقدی هنگفت برای مسابقات و شیرین کاری.

خود PewDiePie در ماه آگوست اعتراف کرد که MrBeast احتمالاً از او پیشی خواهد گرفت. پس از اینکه رقیب او به 100 میلیون مشترک رسید، PewDiePie گفت که “قطعا” شماره یک خواهد شد و “لایق آن است” زیرا PewDiePie نزدیک به دو سال پیش از YouTube بازنشسته شده بود، حتی اگر به آپلود ویدیوها در کانال خود ادامه دهد.

PewDiePie در پیش بینی خود درست بود. MrBeast در حال حاضر 112 میلیون مشترک دارد که او را به بیشترین مشترک در YouTube تبدیل می کند. با این حال، کانال او پر مشترک ترین کانال نیست. این عنوان به شرکت تولیدکننده فیلم و T-Series هندی تعلق دارد که زمانی رقابت آنلاینی با PewDiePie داشت. این کانال 229 میلیون مشترک دارد، اگرچه یک تیم کامل کانال را اداره می کند.

بسیاری از مردم از دیدن MrBeast در بالای صفحه خوشحال خواهند شد. دیزنی PewDiePie را در سال 2017 پس از انتشار مجموعه‌ای از ویدئوهایی که حاوی پیام‌های یهودی‌ستیزانه بود، کنار گذاشت، در همان سالی که او در طول یک استریم توهین نژادی کرد.

در مقابل، MrBeast شخصیتی خانواده پسند دارد و به خاطر فعالیت های خیریه اش مشهور است. YouTuber یک کانال جداگانه با موضوع بشردوستانه با 10 میلیون مشترک دارد. او همچنین دارای یک موسسه خیریه دارای مجوز است که به عنوان یک بانک مواد غذایی فعالیت می کند، که به جوامع محلی تحویل هفتگی می دهد و برای مسائل زیست محیطی بودجه جمع آوری کرده است.

منبع