Plugable ادعا می کند که آداپتور USB آن امکان حداکثر چهار نمایشگر را برای دستگاه های Apple M1 و M2 فراهم می کند

اپل می‌گوید مک‌های دارای پردازنده‌های M1 یا M2 می‌توانند تنها از یک نمایشگر خارجی از طریق اتصال Thunderbolt یا USB 4 استفاده کنند، در حالی که M1 Pro Mac می‌تواند به دو نمایشگر متصل شود. دستگاه‌های گران‌تر M1 Max و M1 Ultra حداکثر تا پنج دستگاه را می‌دهند.

USBC-768H4 با چیپست Silicon Motion و یک درایور منحصر به فرد به جای USB-C Alt Mode، محدودیت های اپل را برطرف می کند. در ویندوز، درایور پس از اتصال آداپتور به طور خودکار نصب می شود. با این حال، کاربران مک باید به صورت دستی یک برنامه جداگانه نصب کنند.

به جای ارتقاء کل سیستم با صدها دلار، آداپتور Plugable به کاربران اجازه می دهد چهار نمایشگر خارجی را با قیمت 120 دلار اضافه کنند. از آنجایی که هاب کاملاً جدید است، منتقدان و مشتریان هنوز نظری ارسال نکرده اند.

محدودیت اصلی این است که هاب Plugable نمایشگرهای متصل را به 1080p و 60Hz محدود می کند. با این حال، همچنین مهم این است که Silicon Motion در حال حاضر از هیچ کار گرافیکی فشرده پشتیبانی نمی کند. Plugable فقط از مشتریان انتظار دارد که از آن برای برنامه های بهره وری اولیه مانند Microsoft Office یا Google Docs استفاده کنند.

USBC-768H4 هم اکنون از فروشگاه های آمازون، والمارت، نیوگ و سایر فروشگاه ها در دسترس است.منبع

فروشنده آداپتور Plugable این هفته آداپتور USB-C یا USB 3.0 خود را به چهار آداپتور HDMI (USBC-768H4) راه‌اندازی کرد – یک هاب USB که هدف آن ارائه ساده‌ترین تجربه رایانه‌ای با پنج صفحه است. از ویندوز 10 و 11 و همچنین macOS Big Sur و نسخه های جدیدتر پشتیبانی می کند. این شرکت مفید بودن آداپتور را برای دستگاه های Apple M1 و M2 برجسته می کند.

Plugable همچنین USBC-768H4 را نسبتا قابل حمل و راه اندازی ساده کرد. تمام انرژی مورد نیاز را از رایانه شخصی از طریق اتصال USB 3.0 یا USB-C دریافت می کند، بنابراین نیازی به پریز برق اضافی ندارد. کاربران فقط کابل USB را به رایانه شخصی وصل می کنند، سپس مانیتورها را از طریق چهار درگاه HDMI وصل می کنند.

به طور خاص، Silicon Motion در حال حاضر با بسیاری از ویژگی های صفحه نمایش مانند HDCP، درایورهای گرافیک بازی، چرخش نمایشگر، تغییر در شب و کالیبراسیون رنگ ناسازگار است. Plugable همچنین توصیه می کند که از آداپتور در سیستم های Linux و ChromeOS استفاده نکنید.

چرا مهم است: اپل پردازنده‌های مبتنی بر ARM خود را به دلیل مزیت‌های عملکرد بر وات نسبت به سیستم‌های مبتنی بر x86، با آزمایش‌هایی که نتایج مثبتی را نشان می‌داد، ارتقا داد. با این حال، کاربران چند مانیتور در همه مدل‌های اپل به جز گران‌ترین مدل‌های سیلیکون در مضیقه هستند. Plugable می گوید که راه حل نسبتاً ارزانی دارد، اگرچه اذعان می کند که هشدارهایی وجود دارد و در حال حاضر هیچ بررسی وجود ندارد.