Pornhub با مسدود کردن دسترسی این ایالت به قانون تأیید سن یوتا اعتراض می کند

یوتا تنها ایالتی نیست که سایت های بزرگسالان را ملزم به استفاده از سیستم های تایید سن می کند. لوئیزیانا اوایل سال جاری لایحه مشابهی را تصویب کرد و بسیاری از ایالت های دیگر نیز همین کار را انجام داده اند. سناتور تاد ویلر، آر وودز کراس، به FOX 13 News گفت که از آنجایی که پورن هاب در جاهای دیگر از قوانین مشابه پیروی می کند، انتظار دارد که MindGeek در نهایت بلوک را حذف کند و با لایحه یوتا نیز مطابقت داشته باشد.

اعتقاد MindGeek این است که موثرترین راه حل برای محافظت از کودکان شناسایی کاربران توسط دستگاه های آنها و اجازه دسترسی به مطالب دارای محدودیت سنی بر اساس آن شناسایی است. دیویل، پیش از اینکه از بازدیدکنندگان بخواهد با نمایندگان خود تماس بگیرند و راه حل های تأیید مبتنی بر دستگاه را درخواست کنند، ادامه داد: «تا زمانی که یک راه حل واقعی ارائه نشود، تصمیم دشواری گرفتیم که دسترسی به وب سایت خود را در یوتا به طور کامل غیرفعال کنیم.

قوانین جدید یوتا شامل شرکت های رسانه های اجتماعی نیز می شود. از اول مارس سال آینده، افراد زیر 18 سال قبل از افتتاح حساب کاربری در شبکه های اجتماعی به اجازه والدین نیاز دارند. شرکت‌ها همچنین باید به والدین اجازه دسترسی به پست‌ها، پیام‌ها و پاسخ‌های فرزندانشان را بدهند. از استفاده از طرح یا ویژگی که باعث اعتیاد یک خردسال به پلتفرم رسانه اجتماعی شرکت می شود، منع شده اند. و باید افراد زیر 18 سال را از استفاده از رسانه های اجتماعی بین ساعت 10:30 شب تا 6:30 صبح مسدود کند.

بخونید:  Elon Musk disabled Starlink during Ukraine attack on Russian ships over fears of nuclear reprisalsمنبع

یوتا سال‌هاست که علیه پورنوگرافی آنلاین مبارزه می‌کند. در سال 2016 پورن را یک بحران بهداشت عمومی خواند و قبلاً پیشنهاد داده بود که همه تلفن های هوشمند و تبلت های موجود در ایالت به طور خودکار پورنوگرافی را مسدود کنند. یک قانون تأیید سن در نهایت در ماه مارس تصویب شد و کاربرانی را که از پلتفرم‌های بزرگسالانی که «برای خردسالان مضر» تلقی می‌شوند را ملزم می‌کرد تا قبل از اجازه دسترسی، سن خود را تأیید کنند. Axios می‌نویسد که هر شرکتی که از قانون پیروی نمی‌کند، در صورت شکایت به دلیل دسترسی افراد زیر سن قانونی به محتوای آنها، مسئول خواهند بود.

DeVille می افزاید که “تأیید سن اجباری بدون اجرای صحیح” کاربران را به سایت های دیگر با اقدامات ایمنی کمتر هدایت می کند.

دیویل می‌گوید: «همانطور که ممکن است بدانید، مقامات منتخب شما در یوتا از ما می‌خواهند قبل از اجازه دسترسی به وب‌سایت ما، سن شما را تأیید کنیم. “در حالی که ایمنی و انطباق در خط مقدم ماموریت ما است، ارائه کارت شناسایی خود هر بار که می خواهید از یک پلت فرم بزرگسالان بازدید کنید موثرترین راه حل برای محافظت از کاربران ما نیست و در واقع کودکان و حریم خصوصی شما را به خطر می اندازد. “

اکنون که این قانون اجرایی شده است، MindGeek با مسدود کردن هر کسی در یوتا که سعی در دسترسی به Pornhub را داشته باشد، پاسخ داده است. کسانی که دارای IP یوتا هستند، تنها ویدیویی از بازیگر بزرگسال، Cherie DeVille، عضو کمیته حمایت از مجریان بزرگسال، را خواهند دید که دلیل مسدود شدن را توضیح می دهد.

بخونید:  Asus Zenfone 10 مشخصات پرچمدار را در یک قاب جمع و جور بسته بندی می کند

چه اتفاقی افتاده؟ MindGeek، صاحب پلتفرم‌های بزرگسالان مانند Pornhub، در اعتراض به قانون تأیید سن در ایالت که به تازگی اجرایی شده است، دسترسی همه مردم یوتا را به سایت‌های آن مسدود کرده است.