PSU های Corsair با کانکتورهای برق جانبی در حال حاضر در دسترس هستند

چه اتفاقی افتاده؟ Corsair به طور رسمی PSU را معرفی کرد که چند هفته پیش به دلیل طراحی غیرمعمولش خبرساز شد. سری جدید RMx Shift ATX 3.0 اولین منبع تغذیه جهان با کانکتورهای کناری است، طراحی که باید زندگی را برای تعمیرکاران رایانه‌های شخصی آسان‌تر کند.

ایده پشت طرح جدید این است که به دارندگان رایانه شخصی دسترسی بهتری به کابل‌های برق می‌دهد و باعث می‌شود حذف و اضافه کردن قطعات کمتر دردسرساز شود، مخصوصاً در موارد تنگ و آنهایی که دارای پوشش PSU هستند. این طرح همچنین می‌تواند به نفع کیس‌های رایانه‌های شخصی باشد که دارای قفس‌های درایو ذخیره‌سازی آنقدر به منبع تغذیه هستند که کابل‌ها در برابر کیسه‌ها خرد می‌شوند.

PSU های RMx Shift ATX 3.0 فراتر از طراحی غیر متعارف خود، دارای کابل های گرافیکی PCIe 5.0 12VHPWR برای کسانی که کارت سری 4000 انویدیا RTX دارند، دارای گواهینامه طلایی 80 پلاس هستند و از 750 وات تا 1200 وات رنج می برند. آنها دارای فن های 140 میلی متری با پشتیبانی از حالت صفر در دقیقه هستند. شایان ذکر است که هنگام نصب PSU، فن همیشه رو به پایین خواهد بود. این سری دارای گواهی Cybenetics برای مصرف انرژی کمتر، نویز کمتر و دمای خنک تر است.

Corsair خاطرنشان می کند که خریداران به حدود 30 میلی متر فضای باز در کنار کیس برای قرار گرفتن کابل ها نیاز دارند. خبر خوب برای دارندگان کیس‌های Corsair این است که شرکت تأیید کرده است که همه آنها سازگار هستند و PSU باید با کیس‌های دیگری که حداقل 210 میلی‌متر عرض دارند و فاصله کافی در کناره دارند، قرار بگیرد. البته PSU پس از نصب باید از جانبی نیز قابل دسترسی باشد.

بخونید:  افشای گسترده APU های 'Strix Point' AMD با 16 هسته پردازنده و iGPU + 3 گیگاهرتز را فاش کرد.

منبع تغذیه در حال حاضر موجود است. قیمت ها به شرح زیر است:

  • RM750x Shift – 149.99 دلار
  • RM850x Shift – 159.99 دلار
  • RM1000x Shift – 209.99 دلار
  • RM1200x Shift – 269.99 دلارمنبع

در حالی که کارت‌های گرافیک و پردازنده‌های مرکزی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند، PSU فروتن مسلماً ضروری‌ترین بخش راه‌اندازی رایانه شخصی است، اما طراحی اولیه آن برای سال‌ها بدون تغییر باقی مانده است. خط RMx Shift ATX 3.0 Corsair که ماه گذشته لو رفت، با قرار دادن کانکتورهای برق ماژولار در کنار به جای عقب، برخلاف سنت عمل می کند.