Puget SSDهای Samsung 990 Pro را به دلیل نگرانی در مورد قابلیت اطمینان حذف می کند

چه اتفاقی افتاده؟ Puget Systems ارائه درایوهای حالت جامد 990 Pro سامسونگ را در ساخت‌های جدید به دنبال گزارش‌های متعدد از مشکلات تخریب سلامت متوقف کرده است. مشکلات سال گذشته زمانی به وجود آمد که سازنده رایانه شخصی شروع به مشاهده نرخ های غیرعادی بالای خرابی در مدل Samsung 980 Pro 2TB کرد. Puget با سامسونگ همکاری کرد تا به ردیابی مجرم کمک کند و اخیراً، غول فناوری کره ای یک به روز رسانی سیستم عامل را برای رفع این مشکل منتشر کرده است.

برای درایوهای 1 ترابایتی و 2 ترابایتی NVMe، Puget اکنون SSD های Sabrent را به کار می گیرد. این شرکت مدتی است که از درایوهای سابرنت 4 ترابایتی و 8 ترابایتی استفاده می کند و هیچ مشکلی با آنها نداشته است. کوچکترین گزینه آنها، یک مدل 500 گیگابایتی، سامسونگ 980 پرو باقی می ماند، با توجه به اینکه اندازه در خط 990 Pro موجود نیست و بنابراین در آخرین مورد بسته نشده است.

آیا با 980 پرو یا 990 پرو مشکلی را تجربه کرده اید؟منبع

پوجت گفت که سامسونگ در حال حاضر در حال بررسی گزارش‌های 990 Pro است، اما در عین حال، سازنده سیستم تصمیم گرفته است تا زمانی که موضوع آشکار می‌شود، به یک محصول جایگزین روی بیاورد.

در همین حال، 990 پرو جدیدتر سامسونگ، مدت کوتاهی پس از عرضه، شروع به نمایش مشکلات خاص خود کرد. در پوشش خود در اواخر ماه گذشته، حساب‌های کاربرانی را در Reddit و جاهای دیگر که در 990 Pros خود با شماره سلامت نگران‌کننده‌ای پایین مواجه بودند، برجسته کردیم. در یک نمونه، ابزارهای SSD نشان دادند که درایو یک کاربر از قبل به 93 درصد کاهش یافته است، علیرغم اینکه فقط حدود 7 ترابایت نوشته شده بود. کاربر دیگری گزارش داد که درایو آنها پس از نوشتن کمتر از 2 ترابایت داده، 36 درصد فرسوده شده است.

به ما گفته شده است که مشتریانی که از سیستم مجهز به Samsung 980 Pro 2TB استفاده می‌کنند، قبلاً در مورد نحوه به‌روزرسانی میان‌افزارشان تماس گرفته شده است، و آن‌هایی که مشکلات 990 Pro دارند تشویق می‌شوند که تماس بگیرند تا Puget بتواند کارها را اصلاح کند.

ویلیام جورج از Puget گفت که آنها معمولاً تغییراتی را در خط تولید خود به این شکل اعلام نمی کنند، اما احساس می کنند که در این شرایط ضروری است، زیرا آنها در گذشته در مورد قابلیت اطمینان SSD سامسونگ بسیار صریح صحبت کرده اند.