Quest Pro و Quest 2 کاهش قیمت دائمی تا 500 دلار دریافت می کنند

اقدام متا برای کاهش قیمت هدست‌های واقعیت مجازی، کمی بیش از شش ماه پس از آن صورت گرفت که این شرکت Quest 2 256 گیگابایتی را از 400 دلار به 500 دلار و 128 گیگابایت را از 300 دلار به 400 دلار افزایش داد. در آن زمان، این شرکت گفت که افزایش است مورد نیاز است تا به آن کمک کند تا “سرمایه گذاری در پیشبرد صنعت VR در دراز مدت” را حفظ کند.

کاهش قیمت کوئست پرو تنها چند ماه پس از عرضه آن غافلگیرکننده است، اما احتمالاً قبل از معرفی شایعه هدست XR اپل در اواخر سال جاری، به پاکسازی موجودی کمک خواهد کرد. به علاوه، قیمتی 66 درصد کمتر از قیمت شایعه شده 3000 دلاری کوپرتینویی تعیین می کند.

منبع

این شرکت گفت که کاهش قیمت در Quest 2 به افراد بیشتری کمک می‌کند واقعیت مجازی را بدون اتصال هدست به رایانه شخصی یا کنسول بازی خود تجربه کنند. هدف از هزینه کمتر Quest Pro این است که آن را برای کاربران سازمانی بیشتری در دسترس قرار دهد.

در متن: متا Quest 2 را در اواخر سال 2020 با قیمت اولیه 299 دلار راه اندازی کرد و سپس تصمیم گرفت که قیمت آن را 100 دلار در سال گذشته افزایش دهد. Quest Pro از روز اول با قیمت خیره کننده 1500 دلار قیمت داشت و برای اکثر مردم غیرقابل‌قبول است. متا ظاهراً اذعان کرده است که قیمت آنها بیش از حد بوده و کاهش قیمت را برای هر دو واحد اعلام کرده است.

Meta Quest Pro اکتبر گذشته با قیمت 1500 دلار عرضه شد. با این حال، برخلاف Quest 2، به جای گیمرها، حرفه ای ها و مشاغل را هدف قرار داده است. مورد استفاده آن این است که کاربران سازمانی را قادر می سازد تا مدل های سه بعدی محصولات را تجسم کنند، فضاهای کاری مجازی ایجاد کنند و با همکاران راه دور به طور موثر همکاری کنند. همچنین با برنامه‌ها و بازی‌های Quest 2 سازگار است، به این معنی که مشتریان همچنان می‌توانند از آن به عنوان یک هدست بازی رده بالا استفاده کنند.

بخونید:  Google's new spam rules ensures senders of 5,000+ daily emails include an unsubscribe button

قیمت های جدید باید برخی از علاقه مندان به واقعیت مجازی را ترغیب کند تا ماشه را بکشند و یک هدست جدید Quest تهیه کنند که به احتمال زیاد انگیزه متا است. گفتنی است، Quest 2 به طور معمول در فصول خرید با تخفیف های مناسب در دسترس است، اگرچه کاهش دائمی قیمت به این معنی است که کاربران اکنون می توانند آن را با قیمت مناسب در تمام طول سال خریداری کنند.

متا از کاهش قابل توجه قیمت هدست های Quest Pro و Quest 2 خود خبر داد. MSRP های جدید از یکشنبه، 5 مارس اعمال می شوند. متأسفانه، 128 گیگابایت Meta Quest 2 سطح پایه 400 دلار باقی می ماند. با این حال، مدل 256 گیگابایتی قیمت آن از 500 دلار به 430 دلار کاهش می یابد و پرو به جای 1500 دلار، 999.99 دلار قیمت خواهد داشت.