Realtek از نسل بعدی راه حل های شبکه، از جمله Wi-Fi 7 و کنترلرهای کم مصرف 5GbE رونمایی می کند.

شایان ذکر است که IEEE انتظار دارد تا سال آینده مشخصات نهایی Wi-Fi 7 (802.11be) را منتشر کند. این بدان معنی است که راه حل Realtek بر اساس استانداردهای پیش نویس قبلی است و ممکن است از همه ویژگی های محصولات تایید شده Wi-Fi 7 که بعداً عرضه می شوند پشتیبانی نکند.

Realtek همچنین تعدادی از کنترلرهای 5GbE آینده خود را در Computex به نمایش گذاشت. از جمله RTL8126-CG، یک کارت شبکه PCIe 3.0 x1 تا 5GbE که در یک بسته نسبتاً جمع و جور QFN56 8×8 میلی متری ارائه می شود. این شرکت مصرف انرژی کمتر از 1.5 وات را تبلیغ می کند، به این معنی که برخلاف اکثر راه حل های 10 گیگابایتی، به هیت سینک نیاز ندارد.

چیزی که باید منتظرش بود: در Computex 2023، Realtek دسته‌ای از کنترل‌کننده‌های جدید را به نمایش گذاشت که در رایانه‌های شخصی آینده قرار خواهند گرفت، از جمله یک کارت بی‌سیم با پشتیبانی از Wi-Fi 7 و بلوتوث 5.4 و یک NIC 5GbE مقرون به صرفه‌تر با TDP نسبتاً پایین.

در حال حاضر، اکثر مادربردهای AMD AM5 و LGA 1700 اینتل با کنترلرهای 1GbE یا 2.5GbE عرضه می شوند، در حالی که برخی از مدل های پیشرفته دارای یک پورت 10GbE برای افزایش قیمت قابل توجه هستند. NIC جدید Realtek راه حل متوسط ​​مقرون به صرفه تری را در اختیار کاربران قرار می دهد.

کارت بی سیم آینده Realtek از باندهای فرکانسی 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز پشتیبانی می کند که دو مورد آخر دارای حداکثر سرعت PHY 2880 مگابیت در ثانیه هستند. این ماژول تنها از عرض کانال تا 160 مگاهرتز (نیمی از آنچه استاندارد قادر به انجام آن است) پشتیبانی می کند، احتمالاً به دلیل صرفه جویی در هزینه. با این حال، در دموی این شرکت در نمایشگاه تجاری، توانست به توان عملیاتی چشمگیر 1948 مگابیت بر ثانیه دست یابد.

بخونید:  نویسندگان هالیوود نمی خواهند به هوش مصنوعی مولد اعتباری بدهند

در اواخر سال، Realtek انتظار دارد کارت بی سیم RTL8922AE را منتشر کند که از آخرین استانداردهای Wi-Fi 7 و Bluetooth 5.4 پشتیبانی می کند. این در دو نوع عرضه خواهد شد – یک کارت افزودنی M.2 2230 برای دسکتاپ و نوت بوک و یک ماژول لحیم کردن 1620 برای کاربردهای محدودتر فضا.

Realtek اشاره ای به زمان عرضه محصولات مجهز به تراشه RTL8126-CG نکرد. با این حال، Asrock و MSI هر دو از مادربردهای Z790 به روز شده با پشتیبانی از Wi-Fi 7 و پورت های 5GbE در نمایشگاه تجاری رونمایی کرده اند. این احتمال وجود دارد که اینها ظرف چند ماه آینده، درست قبل از شایعه تازه سازی Raptor Lake اینتل منتشر شوند.منبع