Rise of the Triad: Ludicrous Edition بازسازی اصلی FPS بعدی است

Rise of the Triad: Dark War توسط Apogee Software (که بعداً قلمروهای سه بعدی نامیده شد) در سال 1995 منتشر شد، درست چند سال پس از ورود Doom. درگیری با شاهکار افسانه‌ای id Software چندان خوب پیش نرفت، بنابراین عنوان Apogee به عنوان یکی دیگر از «کلون‌های Doom» بدون هیچ چیز اصیلی برای گفتن در تاریخ ثبت شد. این بازی علاوه بر دانلود نسخه اشتراک‌افزار (Rise of the Triad: The Hunt Begins) حدود 110000 نسخه فروخت و در نهایت در سال 2013 بازسازی شد.

Rise of the Triad: Ludicrous Edition شامل تمام قسمت‌های اصلی RotT و بسته‌های الحاقی، به‌علاوه محتوای بازی اضافی بازیابی‌شده از «بتای گمشده» و یک قسمت کاملاً جدید است که توسط New Blood Interactive و کهنه‌کارهای صنعت ایجاد شده است. پس از تمام گپ ها و راهبان های در حال انفجار بازی پایه، بازیکنان می توانند به لطف ویرایشگر سطح یکپارچه نقشه های جدیدی ایجاد کنند. چند نفره شامل پشتیبانی از مسابقات آنلاین و LAN با چند حالت بازی است. یک موسیقی “جوک باکس” نیز وجود دارد، و توانایی پخش با موسیقی متن های 1995 یا 2013.

استودیو Nightdive به بازسازی تیراندازهای قدیمی خوب گذشته ادامه می دهد، حتی اگر پروژه بعدی توسعه دهنده ونکوور آن چیزی نباشد که مردم انتظار داشتند. طرفداران منتظر اخبار Heretic، Quake II یا حتی برخی از اخبار Wolfenstein 3D بودند، در حالی که این شرکت به تازگی یک ریمستر Rise of the Triad را اعلام کرده است. بنابراین Nightdive در حال بازسازی FPS دیگری از دهه 90 است، با استفاده از یک موتور “مدرن” با بسیاری از ویژگی‌ها و پیشرفت‌های گرافیکی که گیمرها این روزها آن را مسلم می‌دانند.

چیزی که باید منتظرش بود: بازی تیراندازی اول شخص مدرسه قدیمی Rise of the Triad قبلاً در سال 2013 بازسازی شده بود، اما نسخه جدید بازی اکنون برای سال 2023 برنامه ریزی شده است. این بازی از دهه 1990 با گرافیک و ویژگی های بهبود یافته، ویرایشگر سطح کاملاً جدید و پشتیبانی کامل از چند نفره آنلاین و محلی.

RotT: Ludicrous Edition به عنوان یک ریمستر، باید از همان فیلمنامه بازی اصلی پیروی کند: یک فرقه مذهبی خطرناک اعمال زشت خود را در صومعه ای باستانی واقع در جزیره سن نیکلاس، در جنوب کالیفرنیا انجام می دهد، و تیمی از ماموران ویژه به نام HUNT (گروه ویژه سازمان ملل متحد در معرض خطر) برای تحقیق فرستاده می شود. جوخه در نهایت متوجه می شود که فرقه قصد دارد لس آنجلس را نابود کند و هدف ماموریت به نابودی کامل فرقه شیطانی فوق الذکر تبدیل می شود.

Rise of the Triad: Ludicrous Edition یک ریمستر کاملاً جدید است که توسط Nightdive و با همکاری New Blood Interactive ساخته شده است و باید بسیار بیشتر از یک بازسازی یا انتشار مجدد «ساده» سازگار با دستگاه‌های بازی مدرن ارائه دهد. RofT اصلی از یک نسخه اصلاح شده از موتور سه بعدی Wolfenstein استفاده می کرد – در واقع قرار بود قبل از اینکه مجوز به Apogee بفروشد “Wolfenstein 3D II: The Rise of the Triad” نامیده شود – در حالی که نسخه جدید Ludicrous از موتور KEX Nightdive استفاده می کند که قادر به انجام این کار است. پشتیبانی تا رزولوشن 4K و فوق عریض، نرخ فریم نامحدود و نسخه های به روز شده برای HUD و UI.

بازیکنان می توانند از بین پنج شخصیت با آمار و ویژگی های مختلف انتخاب کنند، در حالی که ابزارهای تخریب شامل 13 سلاح شلیک گلوله، موشک یا حتی جادو است. برخلاف سایر شوترهای سبک Doom، RotT بازیکن را مجبور می کند که در مجموع چهار سلاح را برای حمل همزمان انتخاب کند. Ludicrous Edition در سال 2023 بر روی Steam و GOG برای رایانه شخصی منتشر خواهد شد، در حالی که پشتیبانی کنسول شامل PS4، PS5، Xbox One، Xbox Series X|S و Switch خواهد بود.منبع