Salesforce که به تازگی 8000 کارگر را اخراج کرده است، سالانه 10 میلیون دلار به «مشاور خلاق» متیو مک‌کانهی می‌پردازد.

مارک بنیوف، مدیرعامل Salesforce ماه گذشته اعلام کرد که این شرکت در حال پیوستن به بسیاری از شرکت های فناوری دیگر در اخراج کارکنان است. یکی از بنیانگذاران گفت: “این یک بخش تاسف بار است که باید با افرادی که در بسیاری از موارد دوستان شما هستند و با آنها رابطه دارید خداحافظی کنید. اما در نهایت، موفقیت کسب و کار باید در اولویت باشد.”

مک‌کانهی تنها سلبریتی نیست که توسط Salesforce حقوق می‌گیرد. Will.i.am، موسیقی‌دان و تهیه‌کننده، که سال‌ها در صنعت فناوری فعالیت می‌کند – با وجود محصولات ناموفق بسیارش – اغلب در کنار مک‌کانهی در جلسات استراتژی تجاری در Salesforce شرکت می‌کند که باعث تعجب سایر شرکت‌کنندگان شد. به گفته یکی از افراد آشنا با مدیریت ارشد شرکت، با این حال، اینها فقط بحث های معمولی بود.

مک‌کانهی به‌طور مشهوری در یک تبلیغ Salesforce ظاهر شد که در جریان Super Bowl سال گذشته پخش شد و شرکت‌هایی را هدف قرار داد که به دنبال فضا و متاورس به‌عنوان مرزهای بعدی برای بشریت هستند. به مک‌کانهی 5 میلیون دلار برای تبلیغ پرداخت شد، چیزی که بنیوف می‌گفت در مقایسه با لیست حقوق و دستمزد بیش از 70000 کارمند، تغییر ناچیزی است – اگرچه این روزها 8000 کارگر کمتر برای پرداخت وجود دارد.

چرا مهم است: بسیاری از کارگران صنعت فناوری اخیراً از مشاغل خود اخراج شده اند که نتیجه استخدام بیش از حد در طول قرنطینه و رکود اقتصادی جهانی است. بیکار شدن قرص تلخی است، و حتی افسرده تر است که بدانید شرکت سابق شما سالانه میلیون ها دلار به یک بازیگر هالیوودی می پردازد تا به عنوان یک مشاور خلاق عمل کند.

بخونید:  Q-Pixel صفحه نمایش 5000 PPI تمام رنگی UHD microLED را معرفی می کند

به گزارش وال استریت ژورنال به نقل از افراد آشنا، Salesforce که در ماه ژانویه اعلام کرد باید 8000 کارگر را رها کند، سالانه 10 میلیون دلار به متیو مک‌کانهی، ستاره Interstellar، برای نقش «مشاور خلاق و پخش کننده تلویزیون» پرداخت می‌کند. در این گزارش اشاره ای به زمان شروع قرارداد نشده است.

ماست هد: قرقره های تمام پرومنبع

بنیوف با بحث و جدل بیگانه نیست. در خلال یک جلسه همه جانبه برای بحث در مورد اخراج های دسته جمعی شرکت در ماه گذشته، او ادعا کرد که کارکنان از همان سطح بهره وری و عملکردی در سال 2020، قبل از همه گیری برخوردار نیستند. او انگشت اتهام را به سمت کارگران از راه دور، استخدام های جدید در دوران اوج کووید-19 و کارمندان جوان تر گرفت.

فایننشال تایمز می نویسد که حضور آنها با درک قوی Will.i.am از فناوری و نقش مک کانهی در تبلیغات Salesforce توضیح داده شده است.