Samsung 980 Pro دارای یک مشکل سخت افزاری است که می تواند SSD شما را از بین ببرد

PSA: Samsung 980 Pro SSD که سال گذشته عرضه شد، با وجود هزینه بالای هر گیگابایت، گزینه خوبی برای افرادی است که به دنبال ارتقا به یک راه حل ذخیره سازی حالت جامد هستند. با این حال، اگر آن را بیش از چند ماه پیش خریداری کرده اید، ممکن است بخواهید بلافاصله سیستم عامل آن را به روز کنید.

Puget از طریق ایمیل با تمام مشتریان آسیب دیده خود تماس گرفته است. اگر درایو را مستقیماً از سامسونگ خریداری کرده‌اید، ممکن است پیام‌هایی از آن در مورد این مشکل دریافت کنید.

سیستم عامل آسیب دیده نسخه 3B2QGXA7 است. برخی از درایوهای جدیدتر با نسخه 4B2QGXA7 نصب شده‌اند، که Puget می‌گوید اجرای آن باید خوب باشد، اما اگر پارانوئید هستید یا شماره نسخه خود را نمی‌دانید، به توصیه سامسونگ پایبند نیستید.

سازنده کامپیوتر Puget Systems گزارش می دهد که برخی از مشتریان با آن تماس می گیرند و از خرابی درایوهای سامسونگ شکایت دارند. به نظر می رسد که این مشکل در SSD 2 ترابایتی سامسونگ 980 پرو جدا شده باشد. مدل های 500 گیگابایتی و 1 ترابایتی ظاهراً تحت تأثیر قرار نگرفته اند.

مشخص نیست که آیا این گزارش ها مربوط به باگ سیستم عامل هستند یا خیر، اما زمان بندی مناسب به نظر می رسد. هنگامی که یک SSD به محدودیت نوشتن خود می رسد، به حالت فقط خواندنی تغییر می کند. بنابراین مالکانی که به طور ناگهانی خرابی درایو را گزارش می‌کنند ممکن است متوجه نشده باشند که سلامت SSD آنها از زمان خرید به سرعت کاهش یافته است.

بخونید:  تسلا حسگرهای مافوق صوت را از خودروهای جدید حذف می کند، زیرا به سمت تسلا ویژن فقط دوربین می رود.منبع

برای به روز رسانی سیستم عامل 990 Pro خود، به صفحه پشتیبانی سامسونگ بروید و برنامه SSD Magician را دانلود و نصب کنید (در بالا). نرم افزار را راه اندازی کنید، دکمه به روز رسانی را بزنید و گزینه مناسب را در صفحه جدید (در زیر) انتخاب کنید.

Puget اشاره می کند که 990 SSD برخی از “قابل اعتمادترین قطعات” آن بوده است. با این حال، تعداد انگشت شماری از کاربران 990 Pro گزارش کردند که سلامت دیسک به سرعت در حال کاهش است. در یک نمونه، مالک متوجه شد که درایو حدود یک درصد از عمر خود را در هفته از دست می دهد. یکی دیگر گفت 64 درصد پس از نوشتن تنها 2 ترابایت از دست داده است. این نشانه خوبی برای درایو 1200 ترابایتی نیست.

در حالی که سامسونگ به طور رسمی اخطار یا بیانیه ای صادر نکرده است، Puget Systems در رابطه با مدیریت آن از نزدیک با این شرکت همکاری کرده است. سامسونگ گفت که مشتریانش باید در اسرع وقت به جدیدترین سیستم عامل ارتقا دهند. آن نسخه 5B2QGXA7 خواهد بود.

Puget Systems می گوید که مشکل یک نقص در سیستم عامل درایو است. این اشکال باعث می‌شود SSD‌های دارای سیستم عامل اصلی به حالت فقط خواندنی تغییر کنند. این ضعف برای همیشه درایو را برای ذخیره سازی غیرقابل استفاده می کند، اما همچنین می تواند باعث از کار افتادن رایانه در هنگام استفاده به عنوان درایو بوت شود.