Samsung Display صفحه نمایش قابل چرخش جدید و OLED با حسگر سلامت را به نمایش می گذارد

این شرکت همچنین سایر فناوری‌های صفحه نمایش منعطف خود را که در CES رونمایی کرد، مانند Flex In & Out، Flex Hybrid و Slidable Flex Solo به نمایش گذاشت. برخلاف تلفن‌های تاشو معمولی که فقط به سمت داخل تا می‌شوند، Flex In & Out از چرخش 360 درجه برای تا شدن به داخل و خارج استفاده می‌کند. این فناوری احتمالاً در گلکسی زد فولد 5 وجود خواهد داشت و می‌تواند به گوشی‌های باریک‌تر و سبک‌تر منجر شود.

Samsung Rollable Flex می تواند پنج برابر کشش داشته باشد، از حدود دو اینچ تا حدود 10 اینچ. واحد نمایشی صفحه‌نمایش به اندازه تبلت را مانند یک اسکرول به شکلی شبیه به گوشی می‌پیچاند که احتمالاً در جیب کاربر قرار می‌گیرد. مشخص نیست حداکثر اندازه Rollable Flex چقدر است، اما این فناوری می تواند نمایشگرهای بزرگتر مانند نمایشگرها و تلویزیون ها را برای حمل و نصب آسان تر کند.

فناوری جدید می تواند روش جدیدی برای اندازه گیری عملکردهای مرتبط با سلامت ارائه دهد. به عنوان مثال، انقباض و شل شدن رگ های خونی در انگشت بر نحوه انعکاس نور OLED تأثیر می گذارد. بنابراین با لمس صفحه نمایش با دو انگشت، دستگاه می تواند ضربان قلب، فشار خون و سطح استرس را اندازه گیری کند.

Samsung Display مجموعه ای از نمونه های اولیه منحصر به فرد را در این هفته در لس آنجلس به نمایش گذاشت. این نمایشگاه شامل یک صفحه نمایش است که می تواند مانند کاغذ غلت بخورد، یک OLED که می تواند سلامت فرد را حس کند و موارد دیگر.

بخونید:  Cherry سوئیچ صفحه کلید کلاسیک "Nixie" خود را دوباره راه اندازی می کند

از طریق شیشه نگاه: سامسونگ در SID Display Week 2023 از پروژه‌های جدید و صفحه‌نمایش‌های تاشوی آینده رونمایی کرد. این شرکت در تلاش است تا صفحه‌نمایش‌های قابل حمل را متحرک‌تر کند، انعطاف‌پذیری دستگاه‌های صفحه‌نمایش تاشو را افزایش دهد و پتانسیل‌های سنجش سلامت فناوری OLED را بررسی کند. یک ابزار جدید همچنین به مشتریان کمک می کند تا در انتخاب OLED سامسونگ حرکت کنند.

یک تلویزیون 77 اینچی QD-OLED سامسونگ و یک مانیتور فوق عریض QD-OLED 49 اینچی نیز در این مراسم ظاهر شدند. علاوه بر این، این شرکت سرویس OLED Finder خود را که یک وب سایت با اطلاعات قابل دسترسی در مورد طیف وسیعی از پنل های OLED سامسونگ است، تبلیغ کرد.



منبع

Flex Hybrid سامسونگ عملکرد تاشو و کشویی را با هم ترکیب می‌کند تا به یک دستگاه اجازه می‌دهد چندین نقش را با فاکتورهای فرم مختلف پر کند. در ژانویه، این شرکت نمایش داد که از 10.5 اینچ در نسبت تصویر 4:3 به 12.4 اینچ در 16:10 تغییر می کند.

نمایشگاه بزرگ دیگر نمایشگر OLED حسگر سامسونگ بود که از ویژگی‌های منحصر به فرد نور صفحه‌های OLED برای چندین عملکرد مرتبط با سلامت و بیومتریک استفاده می‌کند. این فناوری دارای یک فتودیود آلی حساس به نور است که در پنل تعبیه شده است که نور OLED منعکس شده را تشخیص می دهد.