SK Hynix پیش بینی خود را کاهش می دهد زیرا اقتصاد شکننده تقاضا را صاف می کند

اعتبار سرصفحه: KenSoftTHمنبع

به طور خلاصه: SK Hynix جدیدترین غول فناوری است که زنگ هشدار را در مورد اقتصاد متزلزل به صدا درآورده است زیرا احتمال یک رکود جهانی وجود دارد. بزرگترین تامین کننده تراشه های DRAM و حافظه فلش در جهان گفت که رشد حافظه با افزایش موجودی آن رو به کاهش است. بار دیگر، کاهش تقاضا برای کالاهای الکترونیکی پس از رونق قرنطینه به عنوان یک عامل مهم ذکر شده است.

در حالی که عرضه بیش از حد آن چیزی نیست که صنعت می خواهد ببیند، مصرف کنندگان اغلب از این موقعیت ها سود می برند. شرکت تحلیل بازار TrendForce گزارش می دهد که به دلیل عرضه بیش از حد NAND، انتظار می رود قیمت هاردهای حالت جامد مصرفی بین 3 تا 8 درصد در طول سه ماهه سوم کاهش یابد.

هرچند در چشم انداز بلندمدت نکات مثبتی وجود دارد. رئیس گروه SK Chey Tae-won به رئیس جمهور جو بایدن گفته است که این گروه 15 میلیارد دلار برای ساخت یک مرکز بسته بندی و آزمایش پیشرفته و حمایت از برنامه های تحقیقاتی در ایالات متحده سرمایه گذاری خواهد کرد. این یک هفته پس از آن است که سنا لایحه CHIPS را به مرحله بعدی پیش برد. این قانون 52 میلیارد دلار بودجه برای صنعت نیمه هادی داخلی فراهم می کند.

بلومبرگ می نویسد که SK Hynix روز گذشته افزایش 56 درصدی در سود سه ماهه دوم را ثبت کرد که بالاتر از برآوردهای تحلیلگران است. اما در کنار گزارش مالی سالم، خبر بدی نیز وجود داشت. مدیران شرکت گفتند که تقاضا از بخش های اصلی رشد آن یعنی رایانه های شخصی، تلفن های هوشمند و سرورها در حال کاهش است.

همه شرکت‌ها عذاب و تاریکی را پیش‌بینی نمی‌کنند. بزرگترین تولیدکننده تراشه جهان، TSMC، پیش بینی خود را برای رشد درآمد در سال جاری افزایش داده است که نشان می دهد تقاضا برای کالاهای الکترونیکی در برخی بخش ها همچنان قوی است.

عدم قطعیت اقتصادی جهانی تقریباً بر هر شرکت فناوری تأثیر می گذارد زیرا شرکت ها سرعت استخدام را کاهش می دهند، کمربند خود را محکم می کنند و در برخی موارد نیروی کار خود را کاهش می دهند. فیس بوک اخیراً شروع به سرکوب کارکنان با عملکرد پایین و متوسط ​​کرده است، در حالی که گوگل، مایکروسافت، سیگیت، اسنپ، توییتر، تسلا، کورسیر و بسیاری دیگر گرما را احساس می کنند.

تحلیلگر صنعت IDC در اوایل این ماه گزارش داد که فروش رایانه های شخصی در سه ماهه دوم برای دومین سه ماهه متوالی 15.3 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. فروش گوشی های هوشمند در سال جاری کاهش مشابهی را تجربه می کند. به این ترتیب، کوین نو، مدیر ارشد بازاریابی SK Hynix می‌گوید پیش‌بینی رشد محموله‌ها برای سه ماهه جاری کاهش خواهد یافت. او گفت: رشد بازار در سال جاری بسیار کمتر از انتظارات ما در اوایل سال خواهد بود.