SK Hynix spinoff Solidigm اکنون می تواند SSD های عظیم 61.44 ترابایتی تولید کند.

چیزی که باید منتظرش بود: Solidigm، یکی از بخش‌های سابق اینتل که اکنون متعلق به SK Hynix است، در یک رویداد اخیر Tech Field Day در سال 2022 یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد. این شرکت درباره فناوری جدیدی که روی آن کار می کرد صحبت کرد و جزئیاتی را در مورد درایوهای حالت جامد آینده که امیدوار است سال آینده عرضه کند، فاش کرد.

متأسفانه، این درایوها فقط در فرم فاکتورهای “غیر متعارف” یافت می شوند، که در فرم فاکتورهای E1.S، E1.L و E3.S فروخته می شوند، که دو مورد قبلی به عنوان درایوهای “خط کش” شناخته می شوند. این فاکتورهای شکل بسیار نادر هستند و در حال حاضر فقط در مراکز داده یافت می شوند.

Solidigm هنوز قیمت هیچ یک از این درایوها را تأیید نکرده است، اما با توجه به این واقعیت که درایوها می توانند بیش از 61 ترابایت باشند، می توان فرض کرد که قیمت ها چندان مقرون به صرفه نیستند.منبع

نسل چهارم QLC در دو حالت «استقامتی» متفاوت ارائه می‌شود: استقامت اساسی و استقامت ارزش. درایوهای حالت جامد با Essential Endurance به دلیل اندازه بلوک 4 کیلوبایتی، ظرفیت ذخیره سازی کمتری دارند و طول عمر نوشتن ~32 PB دارند. از سوی دیگر، حافظه های SSD با استقامت ارزش می توانند به لطف اندازه بلوک 16 کیلوبایت ظرفیت ذخیره سازی بسیار بیشتری داشته باشند و دارای طول عمر نوشتن ~65 PB هستند.

Solidigm همچنین درایوها را در فرم فاکتور U.2 می‌فروشد که هنوز خیلی رایج نیست، اما شکلی است که مصرف‌کنندگان در صورت تمایل می‌توانند آداپتورهای SATA یا PCIe را خریداری کنند.

بخونید:  Google Lawyer می‌گوید اینترنت می‌تواند بدون بخش 230 به یک «نمایش وحشتناک» تبدیل شود

با توجه به این اندازه بلوک، Solidigm قادر به تولید SSD با ظرفیت ذخیره سازی بیش از 61 ترابایت است. درایوهای Essential Endurance در ظرفیت های 3.84 ترابایت، 7.68 ترابایت، 15.36 ترابایت و 30.72 ترابایت عرضه می شوند. درایوهای Value Endurance دارای ظرفیت های 7.68 ترابایت، 15.36 ترابایت، 30.72 ترابایت و 61.44 ترابایت هستند. اینها ارتقاءهای عمده از حد فعلی SSDهای مصرف کننده است که حدود 16 ترابایت است.

Solidigm یکی از نسل چهارم درایوهای QLC خود را با SSD های TLC و QLC رقبای ناشناس مقایسه کرد و در کمال تعجب، درایو جدید Solidigm از SSD رقیب TLC بسیار بهتر است و عملکرد بسیار بهتری از درایوهای QLC دیگر دارد. همچنین، قدردانی از Solidigm برای آزمایش نوشتن تصادفی به جای متوالی، زیرا خواندن و/یا نوشتن تصادفی بسیار شبیه به استفاده در دنیای واقعی است.

این ارائه توسط مدیر ارشد بازاریابی محصول Yuyang Sun رهبری شد، که کنفرانس را با توضیح تفاوت‌های سلول‌های سطح سه‌گانه (TLC) و سلول‌های چهار سطحی (QLC) آغاز کرد. او مزایا و معاوضه‌های روش‌های مربوطه را قبل از حرکت به سمت جدید «چهارمین نسل QLC» Solidigm پوشش می‌دهد، که نسبت به نسل‌های قبلی QLC و حتی TLC فعلی پیشرفت‌های عمده‌ای دارد.

روز حوزه فناوری که به عنوان «رویداد تأثیرگذار فناوری اطلاعات مستقل» توصیف می‌شود، به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا در مورد چندین بخش مختلف فناوری صحبت یا افشا کنند. دسته‌ها می‌توانند شامل مراکز داده، فضای ذخیره‌سازی ابری و فیزیکی و شبکه و بسیاری دیگر باشند. این کنفرانس از سال 2009 چندین بار در سال برگزار شده است، اما اعلامیه Solidigm ممکن است بزرگترین در تاریخ این رویداد باشد.

بخونید:  موزیلا برای تبلیغات VPN غیرقابل رد شدن که در فایرفاکس نشان داده شده اند عذرخواهی می کند