Spotify دی جی مجهز به هوش مصنوعی را راه اندازی کرد تا توصیه ها را به سطح جدیدی برساند

به طور خلاصه: Spotify یک دی جی با هوش مصنوعی را معرفی کرده است که برای ارتقای شخصی سازی به سطح جدیدی طراحی شده است. این شرکت دی جی جدید خود را به عنوان یک راهنمای هوش مصنوعی شخصی توصیف می کند که شما و سلیقه موسیقی شما را به خوبی می شناسد و می تواند تصمیم بگیرد چه چیزی را برای شما پخش کند. هوش مصنوعی تاریخچه پخش شما را بررسی می کند، آنچه را که فکر می کند بیشتر دوست دارید انتخاب می کند و آن را با جدیدترین موسیقی ترکیب می کند تا شما را جلب کند.

دی‌جی مبتنی بر هوش مصنوعی Spotify اکنون در نسخه بتا برای مشترکین Premium در ایالات متحده و کانادا عرضه می‌شود. برای اینکه به آن کمک کنید، کافی است به فید موسیقی در صفحه اصلی در برنامه تلفن همراه Spotify بروید و روی کارت دی جی ضربه بزنید.

برای ارائه چیزی متفاوت، دکمه DJ را در سمت راست پایین صفحه فشار دهید تا به طور خودکار یک حالت، هنرمند یا سبک متفاوت بارگیری شود. هرچه با به اشتراک گذاشتن کارهایی که انجام می دهید و دوست ندارید با دی جی تعامل بیشتری داشته باشید، توصیه های او بهتر می شود.

تفسیر دی جی کاملا واقعی است و حتی ممکن است برای برخی از کاربران ناراحت کننده باشد، اما اسپاتیفای گفت که به تکرار و نوآوری در آن مانند تمام محصولاتش ادامه خواهد داد. OpenAI برای جمع آوری حقایق در مورد آهنگ هایی که به آنها گوش می دهید استفاده می شود.

Spotify برای ساخت اولین مدل صوتی با رئیس مشارکت های فرهنگی خود، خاویر “ایکس” جرنیگان همکاری کرد. جرنیگان به عنوان یکی از مجریان اولین برنامه صبحگاهی اسپاتیفای خدمت کرد و طرفداران وفاداری پیدا کرد.

گره زدن همه آن‌ها با هم، تفسیر سفارشی بین آهنگ‌هایی است که به آن چیزی گوش می‌دهید و چرا ممکن است آن را دوست داشته باشید. به آن مانند یک دی جی واقعی در رادیو فکر کنید، اما با لمس شخصی تر.

فناوری پشت این دی‌جی از Sonantic، استارت‌آپ هوش مصنوعی مستقر در لندن است که Spotify در ژوئن 2022 آن را خریداری کرد. ممکن است به یاد داشته باشید که Sonantic به بازیگر وال کیلمر کمک کرد تا پس از درمان سرطان گلو که صدای صحبت کردنش را تغییر داد، یک پروفایل صوتی ایجاد کند.

اعتبار تصویر: سزار دی میراندامنبع