Spotify ممکن است بالاخره آماده راه اندازی سرویس HiFi بدون ضرر خود شود

گزارش بلومبرگ نشان می‌دهد که همراه کردن HiFi با دسترسی محدود به کتاب صوتی می‌تواند راه حل باشد.

منابع ادعا می‌کنند که Spotify سطح جدید خود را در اواخر امسال در بازارهای غیرآمریکایی و قبل از عرضه آن در ماه اکتبر در بازارهای غیرآمریکایی راه‌اندازی می‌کند.

Spotify ظاهراً می‌خواست HiFi درآمد بیشتری ایجاد کند، اما با توجه به اینکه سرویس‌های دیگر اکنون این امتیاز را به صورت رایگان ارائه می‌کنند، دیگر قابل اجرا نبود. این شرکت برنامه های راه اندازی را مهار کرد و به تابلوی نقشه کشی بازگشت. چگونه می‌توانند برای HiFi هزینه بیشتری دریافت کنند و سرمایه‌گذاران را بدون پرداخت هزینه مستقیم برای ویژگی‌ای که رقبا به صورت رایگان در اختیارشان قرار می‌دهد، آرام کنند؟

سرویس استریم سوئدی سال‌هاست که روی ارائه HiFi کار می‌کند. در اوایل سال 2021، این شرکت اعلام کرد که این سرویس در اواخر همان سال عرضه خواهد شد و موسیقی با کیفیت CD ارائه خواهد کرد. با این حال، همانطور که Spotify در حال نهایی کردن برنامه‌های راه‌اندازی بود، رقبای اپل و آمازون با ارائه صدایی با کیفیت بالا به مشترکین خود بدون هزینه اضافی، آچار میمونی را وارد ترکیب کردند.

کسب‌وکار کتاب‌های صوتی Spotify از تلاش‌های پخش موسیقی آن جدا است، به این معنی که کتاب‌ها به صورت کارتی فروخته می‌شوند و بخشی از یک مدل اشتراکی نیستند.

اعتبار تصویر: هدفون اثر ویکتور فورگاکس، نویسنده دلار گیلمنبع

به طور خلاصه: Spotify ممکن است بالاخره آماده راه‌اندازی یک ردیف اشتراک ممتاز جدید باشد که شامل دسترسی به صدای با وفاداری بالا می‌شود. منابع آشنا با برنامه‌های اسپاتیفای به بلومبرگ گفتند که این طرح جدید، که گران‌ترین طرح این شرکت تا به امروز خواهد بود، همچنین شامل دسترسی محدود به کتاب‌های صوتی به عنوان امتیاز ثانویه خواهد بود. مشخص نیست که غول استریمینگ چگونه با این موضوع برخورد خواهد کرد، اما احتمالاً به صورت مجموعه ای از ساعت های گوش دادن رایگان در ماه یا دسترسی به تعداد از پیش تعیین شده عناوین تحقق خواهد یافت.

بخونید:  استارت آپ فضایی Lonestar در حال ارسال یک مرکز داده مینیاتوری به ماه است

در ایالات متحده، یک اکانت Spotify Premium یک کاربره 9.99 دلار در ماه است، یک حساب دو کاربره 12.99 دلار است و یک طرح خانوادگی به شما 15.99 دلار در ماه بازگرداند. دانش آموزان می توانند یک حساب کاربری با نرخ تخفیف 4.99 دلار در ماه به دست آورند. مشترکین علاقه مند به HiFi ممکن است مایل باشند چند دلار اضافی در ماه برای این امتیاز بپردازند، اما چیزی شبیه به دو برابر احتمالاً پرواز نخواهد کرد. مثل همیشه، قیمت گذاری کلید خواهد بود.