Spotify HiFi بیش از یک سال پیش آماده بود و منتظر بود، اما اپل در رژه خود بارانی شد.


چه اتفاقی افتاده؟ Spotify سالهاست که روی یک لایه HiFi کار می کند. پنجره های راه اندازی بدون هیچ توضیحی آمده اند و رفته اند. واقعا در پشت صحنه چه خبر است؟ در مصاحبه اخیر با The Verge، گوستاو سودرستروم، رئیس مشترک Spotify، کمی شفافیت ارائه کرد.

سودرستروم گفت که یک تجربه بدون ضرر هنوز در راه است. این مدیر اجرایی خاطرنشان کرد: «ما آن را اعلام کردیم، اما پس از آن صنعت به دلایل مختلفی تغییر کرد.

سودرستروم گفت: «صنعت تغییر کرد و ما مجبور شدیم خود را وفق دهیم.

این نشریه سودرستروم را برای جزئیات بیشتر در مورد تغییرات صنعت فوق الذکر تحت فشار قرار داد، اما او از اظهار نظر در مورد آنچه اخیراً سایر بازیگران در صنعت انجام داده اند خودداری کرد.

به گفته منابع The Verge، Spotify HiFi بیش از یک سال است که آماده و در حال انتظار در خطوط صحنه است. تمام جزئیات فنی اتو شده و کل کاتالوگ Spotify به بدون ضرر تبدیل شده است. حتی گزارش شده است که کارمندان Spotify به HiFi دسترسی دارند و این شرکت حتی در اوایل سال 2021 اعلام کرد که این سرویس اواخر همان سال راه اندازی خواهد شد.

Spotify در ابتدا قصد داشت HiFi را به عنوان یک سطح گران‌تر ارائه کند، اما اپل زمانی که در تابستان 2021 شروع به ارائه خدمات بدون ضرر به مشترکین Apple Music کرد، یک آچار میمون را در ترکیب قرار داد. بالاترین سطح آمازون نیز بدون هزینه اضافی برای مشترکین Amazon Music Unlimited در دسترس است. .

با خواندن بین خطوط، واضح به نظر می رسد که Spotify همچنان قصد دارد برای HiFi مبلغی را دریافت کند (در غیر این صورت، قبلاً راه اندازی شده بود). شاید آن‌ها آن را با ویژگی‌های اضافی مانند صدای فضایی / Dolby Atmos یا ترکیب در پادکست یا کتاب صوتی اضافه کنند تا جذاب‌تر شود. اما با توجه به اینکه سرویس‌های رقیب اکنون بدون هزینه اضافی ارائه می‌دهند، Spotify ظاهراً می‌داند که نمی‌تواند از مشتریان بخواهد که برای کیفیت بهتر هزینه بیشتری بپردازند، در حالی که رقبا این کار را نمی‌کنند.

سوال بزرگ در این مرحله هنوز باقی است: Spotify چه زمانی HiFi را راه اندازی می کند؟ سودرستروم نمی‌گوید، فقط اشاره می‌کند که در نقطه‌ای از راه می‌رسد.

اعتبار تصویر: هدفون از لی کمپبل، میکسر توسط درو پاتریک میلرمنبع