Squarespace در حال خرید سرویس ثبت نام دامنه گوگل است

Google Domains بیش از 9 سال پیش تا به امروز راه اندازی شد و خدمات اولیه نام دامنه از جمله ثبت نام و ارسال DNS و همچنین ارسال دامنه و ایمیل را ارائه می کرد. این سرویس توسط شرکت اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های اختصاص‌یافته (ICANN) تأیید شده است و طبق بیانیه مطبوعاتی، این فروش شامل تقریباً 10 میلیون دامنه است که در حال حاضر در دامنه‌های Google میزبانی می‌شوند و میلیون‌ها مشتری را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

Google Domains به فهرست طنز طنزی از محصولاتی می‌پیوندد که گوگل طی سال‌ها به قبرستان فرستاده است. Killed by Google فهرستی از همه سرویس‌ها، برنامه‌ها و قطعات سخت‌افزاری را که گوگل طی سال‌ها در مرتع قرار داده است، از جمله زمانی که راه‌اندازی شد، زمانی که دوشاخه کشیده شد، و توضیح مختصری را در اختیار دارد. تا لحظه نگارش این مقاله، 286 محصول در پایگاه داده وجود دارد.

Squarespace قصد دارد از قدرت زیرساخت Google در طول دوره مهاجرت استفاده کند تا از انتقال یکپارچه اطمینان حاصل کند.

اعتبار تصویر: فروخته شده توسط رابرت لیندر، گوگل توسط ساشا بوشاردمنبع

بنیانگذار و مدیرعامل Squarespace آنتونی کاسالنا گفت که آنها با استفاده از محصولات دامنه موجود خود به میلیون‌ها نفر خدمات ارائه کرده‌اند و متعهد به تضمین یک انتقال یکپارچه هستند. مت مادریگال، معاون و مدیر عامل بازرگانی که برای گوگل خرید می کند، گفت که در تلاشی مستمر برای افزایش تمرکز خود، واحد تجاری را می فروشند.

هر دو طرف انتظار دارند که این معامله در سه ماهه سوم سال 2023 نهایی شود و در انتظار تایید رگولاتوری مرسوم باشد.

بخونید:  AMD تایید کرد که پردازنده‌های دسکتاپ Ryzen 7000 مجهز به Zen 4 قبل از پایان سپتامبر وارد بازار می‌شوند.

چه اتفاقی افتاده؟ متخصص ساخت و میزبانی وب سایت Squarespace با خرید سرویس ثبت نام دامنه گوگل موافقت کرده است. شرایط معامله به اشتراک گذاشته نشد، اما یک فرد آشنا با این معامله به بلومبرگ گفت که ارزش آن حدود 180 میلیون دلار است.

Squarespace تمام قیمت‌های موجود برای تمدید مشتری دامنه‌های Google را برای حداقل یک سال پس از بسته شدن قرارداد رعایت می‌کند. مالک جدید همچنین در تلاش برای ترغیب مشتریان Google Domains به ایجاد وب‌سایتی با استفاده از Squarespace و پذیرش سایر محصولات و خدمات این شرکت، «مشوق‌های اضافی» ارائه خواهد کرد. Squarespace علاوه بر این به ارائه‌دهنده انحصاری مشتریانی تبدیل می‌شود که دامنه را در کنار اشتراک Google Workspace خریداری می‌کنند.