Starlink Aviation اینترنت ماهواره ای 350 مگابیت بر ثانیه را در هواپیماها ارائه خواهد کرد


چه اتفاقی افتاده؟ Starlink در حال حاضر در خشکی و دریا در دسترس است و به زودی می توانید از سرویس اینترنت تلفن همراه مبتنی بر ماهواره در هوا استفاده کنید. Starlink Aviation به عنوان یک گزینه اتصال به اینترنت پرسرعت، کم تأخیر و بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی شما کار می کند. طبق پست توییتر اسپیس ایکس، مسافران از لحظه ای که وارد هواپیما می شوند به این سرویس دسترسی خواهند داشت.

این سرویس تا 350 مگابیت در ثانیه به هر هواپیما با تاخیر کمتر از 20 میلی‌ثانیه را وعده می‌دهد و فعالیت‌های آنلاینی را که قبلاً در پرواز امکان‌پذیر نبود، مانند بازی آنلاین، تماس‌های ویدیویی و اتصال به شبکه‌های خصوصی مجازی را امکان‌پذیر می‌سازد.

استارلینک فناوری خود را با استفاده از ترمینال Aero با مشخصات پایین که دارای یک آنتن آرایه فاز هدایت الکترونیکی است که برای افزایش قابلیت اطمینان، افزونگی و عملکرد طراحی شده است، به هواپیماها خواهد آورد. هر کیت شامل یک ترمینال Aero، یک منبع تغذیه، دو نقطه دسترسی بی سیم و همه مهارهای لازم است.

قیمت برای داده‌های نامحدود با هزینه سخت‌افزار یک‌باره ۱۵۰ هزار دلاری بین ۱۵۵۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار در ماه تعیین شده است. من نمی‌دانم این از نظر قیمت‌گذاری تجاری اینترنت چگونه مقایسه می‌شود، اما حداقل یک اپراتور چارتر قبلاً به طور عمومی از این سرویس پشتیبانی کرده است و انتظار دارد تا پایان این ماه آن را نصب کند.

همچنین مشخص نیست که آیا این برای هواپیماهای بزرگ تجاری یا اپراتورهای چارتر کوچکتر مانند JSX در نظر گرفته شده است. در هر صورت، این یک امکانات رفاهی است که هر یک از بخش‌ها می‌توانند در برابر رقبا برای قرار دادن صندلی‌های بیشتر در صندلی‌ها از آن استفاده کنند. اینکه خطوط هوایی چگونه تصمیم می گیرند خدمات را قیمت گذاری کنند و تلاش می کنند تا بخشی از هزینه های حفظ شبکه را جبران کنند، به آنها بستگی دارد.

استارلینک سال 2022 شلوغی را پشت سر گذاشته است. این شرکت در ماه مه و در ماه جولای سرویسی را برای RVs راه اندازی کرد، ماسک و شرکت Starlink Maritime را برای قایق ها، کشتی ها، قایق ها و سکوهای نفتی اعلام کردند و رویال کارائیب برای بزرگترین استقرار Starlink در این منطقه ثبت نام کرد. صنعت مسافرت. در ماه سپتامبر، استارلینک اعلام کرد که می‌خواهد سرویس اینترنت خود را در اتوبوس‌های مدارس روستایی قرار دهد تا بچه‌ها بتوانند تکالیف خود را در طول رفت و آمد انجام دهند.

اعتبار تصویر: فالون مایکل

منبع