Steam اولین بازی آزمایشی خود را با 90 دقیقه تبلیغ Dead Space دریافت می کند

لیبرال ترین سیستم سعی کنید قبل از خرید از یک شرکت بزرگ بازی، یوبی سافت است. آزمایش نسخه های اصلی Ubisoft مانند Far Cry 6 یا Rainbow Six Extraction نیازی به اشتراک ندارد. برخی مانند Extraction دارای محدودیت زمانی هستند، اما برخی دیگر مانند Far Cry 6 محدودیت های پیشرفت را اعمال می کنند.

برای نصب و شروع آزمایشی Dead Space قبل از پایان تبلیغات در ساعت 1 بعد از ظهر به وقت شرقی دوشنبه، 29 مه، روی دکمه «Play Now» در صفحه مشتری Steam بازی کلیک کنید. کسانی که تصمیم به خرید آن دارند می توانند بلافاصله پس از انقضای محدودیت زمانی به بازی ادامه دهند. Dead Space و بسیاری دیگر از بازی های EA نیز در حال حاضر در فروش هستند. عناوین اخیر مانند FIFA 23 و NFS Unbound 70 درصد تخفیف دارند.

محدودیت زمانی دو ساعته Steam برای بازپرداخت کامل احتمالاً مشابه یک آزمایش زمان‌دار است. با این حال، فرمت محصور شده مانند این، مسلماً تجربه ای روان تر است زیرا هیچ پولی دست به دست نمی شود. دموهای آینده همچنین می توانند طول های متفاوتی داشته باشند تا از بازیکنانی که اغلب سیستم بازپرداخت را از طریق اجرای سرعت دور می زنند، جلوگیری کنند. به گفته Speedrun.com، محدودیت زمانی 90 دقیقه‌ای Dead Space به‌طور مشکوکی بیش از رکورد جهانی یک ساعت و 44 دقیقه بازی است.

اکثر سیستم‌های آزمایشی بازی دیگر به اشتراک‌ها مرتبط هستند، از جمله EA Play، که مجموعه کوچکی از دموهای 10 ساعته را در Steam، کلاینت EA، پلی‌استیشن و ایکس‌باکس ارائه می‌دهد. به طرز عجیبی، EA در حال حاضر دموی Dead Space را روی پلتفرم های دیگر، از جمله پلتفرم خودش، ارائه نمی دهد. تنها راه برای پخش آن از طریق EA Play استفاده از اشتراک EA Play Pro از طریق راه‌انداز EA است.

بخونید:  به گفته این شرکت، تحلیلگرانی که ایلان ماسک برای شمارش ربات‌های توییتر استخدام کرده بود، کمتر از آنچه او انتظار داشت، پیدا کردند

Electronic Arts به هر کسی اجازه می‌دهد تا 90 دقیقه تا 29 مه، نسخه بازسازی شده Dead Space را بر روی رایانه شخصی به‌صورت رایگان بازی کند. این نسخه نمایشی زمان‌بندی‌شده برای اولین بار برای Steam است، حتی اگر ناشران مدت‌هاست که اجازه چنین آزمایش‌هایی را بر روی کنسول‌ها و دیگر لانچرهای بازی رایانه شخصی داده‌اند.

Ubisoft نسخه‌های نمایشی خود را بر روی هر پلتفرمی به جز Steam ارائه می‌کند، حتی برای بازی‌های موجود در Steam مانند Far Cry 6 که اخیراً منتشر شده است. با معرفی Valve آزمایش‌های زمان‌بندی‌شده برای پایگاه عمومی کاربران Steam، شاید Ubisoft از حذف نسخه‌های نمایشی از پلتفرم خودداری کند. همچنان انتشار بازی در استیم را به تاخیر می اندازد.منبع

سونی و نینتندو به همراه اشتراک های خود، نسخه آزمایشی را نیز ارائه می دهند. سونی مجموعه وسیعی از دموهای محدود زمانی را برای مشترکین PlayStation Plus Premium دارد، در حالی که مشترکین Nintendo Online باید در رویدادهای گاه به گاه منتظر بازی های آزمایشی باشند.

چه اتفاقی افتاده؟ Steam یکی از آخرین پلتفرم‌های اصلی بازی بوده است که تاکنون مکانیزمی برای آزمایش‌های رایگان خارج از اشتراک‌های EA Play نداشته است. با استفاده از نسخه آزمایشی Dead Space با زمان محدود، Valve از دیگر شرکت‌های بزرگ بازی مانند EA، Ubisoft، Sony و Nintendo پیروی می‌کند.