Steam با 10 میلیون کاربر همزمان در بازی و 33 میلیون فعال در آخر هفته گذشته رکورد خود را شکست.

لیست محبوب‌ترین بازی‌هایی که مردم در این مدت بازی می‌کردند شامل نام‌های آشنا است: CS: GO، Dota 2، PUBG: Battlegrounds، Apex Legends و GTA V. Goose Goose Duck به آنها ملحق می شود، یک بازی کسر اجتماعی که در آن بازیکنان و غازهای همکارشان باید برای تکمیل یک ماموریت با یکدیگر همکاری کنند. بله، خیلی شبیه در میان ماست. در جاهای دیگر، بازی‌های آمازون بازی رایگان Lost Ark MMO با وجود بررسی‌های اخیر که امتیاز کلی آن را از اکثراً مثبت به ترکیبی افزایش داده است، همچنان محبوب است.

تنها در ماه اکتبر بود که استیم برای اولین بار از مرز 30 میلیون کاربر همزمان عبور کرد. این رقم به این معنی بود که این رکورد تنها در دو سال 10 میلیون افزایش یافته است. طبق گزارش SteamDB، این رکورد دوباره در نوامبر شکسته شد و به 31,379,760 رسید و در 8 ژانویه به رکورد 33,078,963 رسید.

سابقه کاربر همزمان همه افرادی را که به طور همزمان به Steam وارد شده اند را پوشش می دهد. تعداد افرادی که واقعاً بازی می کنند (کاربران فعال) همیشه به طور قابل توجهی کمتر است. علاوه بر کاربران همزمان، آخر هفته نیز شاهد رکورد جدیدی برای تعداد کاربران فعال بود که به 10284568 نفر رسید.

با توجه به پایان یافتن سالانه فروش زمستانی استیم Valve، به نظر می‌رسد بسیاری از افرادی که عناوین برتر را با قیمت‌های تخفیف‌خورده به دست آورده‌اند، در آخر هفته از آن‌ها لذت می‌برند. افزایش تعداد کاربران تا حدی به این دلیل است که Steam Decks بیشتر در دست گیمرها قرار می گیرد، به خصوص در تعطیلات. با شکستن رکوردها هر چند ماه یکبار، انتظار نداشته باشید که پلتفرم Valve به این زودی ها تمام شود (با عرض پوزش).

بخونید:  Valve برنامه‌های سخت‌افزاری آینده، از جمله ویرایش Steam Deck را روشن می‌کند

چه اتفاقی افتاده؟ Steam این روزها به طور مداوم در حال ثبت رکوردهای جدید کاربران همزمان است. پلتفرم Valve دوباره این کار را در آخر هفته انجام داد، اما این بار یک رکورد دیگر در همان زمان شکسته شد: تعداد بازیکنان فعال که در نهایت از 10 میلیون نفر گذشت.

یکی دیگر از بازی های موجود در نمودارها Wallpaper Engine است. این به کاربران امکان می دهد تصاویر پس زمینه دسکتاپ ویندوز را ایجاد، مرور و به اشتراک بگذارند، اما محبوبیت آن احتمالاً ناشی از توانایی آن در فرار از ممنوعیت چین در مورد پورنوگرافی است، به همین دلیل بیش از 200000 نقد مثبت آن به زبان چینی نوشته شده است.

h/t: Eurogamerمنبع