Steam Deck بالاخره بدون رزرو در دسترس قرار گرفت، اسکله رسمی اکنون ارسال می شود

Docking Station Steam Deck را به صورت عمودی نگه می دارد و از طریق درگاه USB-C به آن متصل می شود. این مقدار قابل توجهی از اتصال اضافی، از جمله سه درگاه USB-A 5 گیگابیت بر ثانیه، اترنت گیگابیتی، DisplayPort 1.4 و HDMI 2.0 را ارائه می دهد. کاربران می توانند برای شارژ کنسول و تامین آب اضافی به لوازم جانبی USB، داک را از طریق منبع تغذیه موجود وصل کنند.

کاربران اکنون می توانند به راحتی یک ماوس، صفحه کلید و چندین نمایشگر خارجی (حداکثر [email protected] یا [email protected]) را به Steam Deck متصل کنند و در صورت اتصال آن را به یک جایگزین لپ تاپ/دسکتاپ تبدیل کنند. با این حال، بر خلاف نینتندو سوییچ، دستی Valve در حین اتصال عملکرد بهتری نخواهد داشت.

در نهایت، Valve همچنین یک به روز رسانی سیستم عامل جدید (SteamOS 3.3.2) را برای Deck منتشر کرد. گزارش شده است که تجربه اتصال را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد، نه فقط برای Docking Station رسمی، بلکه برای داک ها و هاب های USB-C شخص ثالث نیز. این به‌روزرسانی همچنین بهبودهای کیفیت زندگی و رفع اشکال‌های دیگری را به همراه دارد و باید در حال حاضر در تمام Steam Decks در دسترس باشد.منبع

Steam Deck Docking Station با قیمت 89 دلار و در حال حاضر موجود است و زمان حمل و نقل مورد انتظار آن یک تا دو هفته است.

چه اتفاقی افتاده؟ Valve سیستم رزرواسیون Steam Deck را در برخی مناطق حذف کرده است. این بدان معناست که برای اولین بار از زمان عرضه، گیمرها می توانند کنسول دستی را تنها یک یا دو هفته پس از سفارش آن دریافت کنند. Docking Station رسمی هم اکنون در دسترس است و قابلیت اتصال را اضافه کرده و به عنوان یک ایستگاه شارژ برای سیستم عمل می کند.

بخونید:  برخی از کارت‌های مرجع Radeon RX 7900 XTX MBA دمای 110C را تجربه می‌کنند.

صحبت از زمان حمل و نقل، Valve خبرهای هیجان انگیزتری را برای خریداران احتمالی Steam Deck اعلام کرد. از زمان عرضه کنسول، تقاضا از عرضه پیشی گرفته است و مشتریان مجبورند رزرو کنند و (معمولاً ماه ها) منتظر بمانند تا بتوانند آن را خریداری کنند. این سیستم صف اکنون در اکثر مناطق از بین رفته است، و Valve دستگاه را یک تا دو هفته پس از سفارش شخصی ارسال می کند.

Valve به تازگی اعلام کرده است که Steam Deck Docking Station بالاخره ارسال می شود. این شرکت بیش از یک سال پیش کنسول دستی را معرفی کرد و از آن زمان تاکنون با تاخیرهای متعدد و کمبود قطعات در تلاش بوده است تا داک رسمی را به بازار عرضه کند.