T-Mobile از ماهواره های Starlink برای پوشاندن پوشش متنی ایالات متحده استفاده خواهد کرد

شایعات پیش از عرضه آیفون 13 در سال گذشته حاکی از آن بود که این گوشی‌ها از ارتباطات ماهواره‌ای LEO به واسطه همکاری با Globalstar پشتیبانی می‌کنند، اما هرگز محقق نشد.منبع

این دو شرکت همچنین از سایر اپراتورها در سراسر جهان دعوت کردند تا برای “اتصال واقعا جهانی” با آنها همکاری کنند. T-Mobile گفت که رومینگ متقابل را به ارائه دهندگانی که مایل به همکاری با آنها برای فعال کردن این چشم انداز هستند، ارائه می دهد.

برای اصلاح این وضعیت، دو شرکت در حال ایجاد یک شبکه جدید هستند که از ماهواره‌های Starlink با استفاده از طیف باند میانی T-Mobile پخش می‌شود. اکثر تلفن های هوشمند موجود در شبکه T-Mobile با استفاده از رادیوهای موجود با سرویس جدید سازگار خواهند بود، به این معنی که تجهیزات اضافی برای خرید وجود نخواهد داشت.

به طور خلاصه: T-Mobile و SpaceX نیروهای خود را ملحق کرده‌اند تا از مجموعه ماهواره‌های مدار پایین زمین (LEO) برای گسترش پوشش سلولی فراتر از دسترس برج‌های سلولی سنتی استفاده کنند. در ابتدا فقط ارتباطات مبتنی بر متن پشتیبانی می‌شود، اما در نهایت، صدا و داده‌ها می‌توانند به معادله اضافه شوند.

این سرویس تا پایان سال آینده پس از پرتاب ماهواره های برنامه ریزی شده اسپیس ایکس، وارد آزمایش بتا در مناطق منتخب خواهد شد. پس از انتشار، باید به مشتریان T-Mobile پوشش متنی را عملاً در همه جا در قاره ایالات متحده و همچنین در هاوایی، بخش‌هایی از آلاسکا، پورتوریکو و آب‌های سرزمینی ارائه دهد، تا زمانی که کاربر بتواند آسمان را ببیند. ماسک گفته است که دوست دارد در ماشین شما کار کند یا اگر تلفن شما در جیب شما باشد.

بخونید:  آژانس اطلاعاتی بریتانیا در مورد خطرات ناشی از چت ربات های هوش مصنوعی هشدار می دهد

مایک سیورت، مدیر عامل T-Mobile گفت که “چشم انداز” آنها این است که این سرویس به صورت رایگان به عنوان بخشی از محبوب ترین برنامه های خدمات آن گنجانده شود، اما افزود که این یک اعلامیه رسمی نیست (به این معنی که برنامه ها می توانند از هم اکنون تغییر کنند). برای طرح‌های کم‌هزینه، ممکن است هزینه خدمات ماهانه را دریافت کنند، اما Sievert گفت که بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از خدمات اتصال ماهواره‌ای امروزی است.

T-Mobile گفت که بیش از نیم میلیون مایل در ایالات متحده توسط سیگنال های سلولی از هر ارائه دهنده ای کشف می شود. این مناطق مرده متحرک بیشتر به دلیل محدودیت‌های کاربری زمین (برای مثال پارک‌های ملی) و همچنین محدودیت‌های زمین (کوه‌ها و بیابان‌ها) و وسعت بسیار زیاد ایالات متحده وجود دارند.

به ما گفته شده است که پشتیبانی به SMS، MMS و برنامه های پیام رسانی شرکت کننده گسترش خواهد یافت. بعداً، شرکت‌ها به دنبال اضافه کردن پوشش صدا و داده به این ترکیب خواهند بود.