Take-Two slaps GTA VR modder با اطلاعیه حذف مبهم DMCA

از سوی دیگر، T2 ممکن است این مودها را تهدیدی برای پورت های واقعیت مجازی آینده آن بازی ها بداند. به هر حال، Rockstar قبلاً اعلام کرده بود که قصد دارد GTA: San Andreas را به VR بیاورد. بنابراین مودها ممکن است به خوبی تنها گوشت گاو Take-Two با راس باشند.

خوشبختانه، پس از تماس با Patreon و توضیح این سردرگمی، سایت میزبان اعلام کرد که سعی خواهد کرد جزئیات بیشتری را بیابد و شاید راس را مستقیماً با تیم حقوقی Take-Two برای رفع این آشفتگی در تماس قرار دهد.

یک مددر به نام لوک راس (نام مستعار)، که با ایجاد مودهایی که به بازی‌های معمولی اجازه می‌دهد از طریق VR اجرا شوند، زندگی مناسبی را به دست آورده است، از Take-Two Interactive توقف و کناره‌گیری کرده است. ناشر بازی اخیراً یک ادعای حق چاپ با Patreon ارائه کرده و از راس خواسته است که محتوای مربوط به Grand Theft Auto V، Red Dead Redemption 2 و Mafia Definitive Edition را حذف کند.

راس گفت: “در نبرد برای انتشار این پیام که فقط اراده استودیوها و ناشران (یا عدم وجود آنها) است که مانع از پورت شدن بازی های AAA به VR می شود، این احتمالاً یک اقدام غم انگیز اما ضروری است.”

[I]اگر در تاریکی باقی بمانم، من فقط می‌توانم در مورد احتیاط اشتباه کنم، و در صورتی که Patreon تصمیم بگیرد صفحه من را ببندد، خطر درگیر شدن سایر بازی‌ها در پاکسازی را نخواهم داشت. این بدان معناست که تمام پست‌ها، تصاویر، راهنماها، توصیه‌ها، آموزش‌ها و مهمتر از همه حالت‌های واقعیت مجازی من برای GTA V، Red Dead Redemption 2، Mafia: Definitive Edition، Mafia II: Definitive Edition، Mafia III: Definitive Edition حذف خواهند شد و دیگر برای دانلود در دسترس نخواهد بود.

بخونید:  ایالات متحده در حال تحقیق از هوآوی به دلیل نگرانی در مورد اینکه تجهیزات نزدیک پایگاه های نظامی می تواند داده های حساس را به چین ارسال کند

من باور نمی کنم که این همان چیزی است که Take-Two Interactive Software, Inc می خواهد، زیرا این یک حرکت بسیار ضد مشتری و ضد بازی از سوی آنها خواهد بود. اما من درگیر دعوای حقوقی با آنها نیستم. اگر آنچه آنها می‌خواهند این است که تسلط شرکتی خود را با منافع گیمرها به عنوان آسیب جانبی تثبیت کنند، من قدرتی برای جلوگیری از آنها ندارم.

تیم اعتماد و ایمنی Patreon نوشت: «ما اخیراً یک ادعای حق نسخه‌برداری برای آثاری که در Patreon در دسترس قرار می‌دهید دریافت کردیم. “به طور خاص، این ادعا از طرف Take-Two Interactive Software … که مالک حقوق Grand Theft Auto، Red Dead Redemption 2، و Mafia Definitive Edition در پست های شما در Patreon است. از شما می خواهیم که همه آثار دارای حق چاپ را از Patreon خود حذف کنید. صفحه.”

از نظر او، او با افزودن چیزی که بازیکنان می‌خواهند، خدماتی را به ناشران انجام می‌دهد و توجه بیشتر و احتمالاً فروش بیشتری را به بزرگترین بازی‌هایشان جلب می‌کند.

این نامه همچنین می گوید که او باید بدون توجه به اینکه آیا تصمیم به طرح دعوای متقابل دارد یا خیر، محتوا را حذف کند. راس گفت که با وجود ابهام همه چیز را حذف خواهد کرد زیرا نمی‌خواهد یک نبرد حقوقی با وکلای T2 آغاز کند.

از یک طرف، راس می‌گوید که حالت‌های واقعیت مجازی بر نتیجه Take-Two تأثیری ندارند. در واقع، حتی ممکن است فروش این بازی‌های قدیمی را افزایش دهد، زیرا بازیکنان هنوز باید نسخه‌های قانونی را برای استفاده از تغییرات VR داشته باشند یا بخرند.

راس ناراحت است که T2 کارت DMCA را به خاطر انجام کاری که از انجام آن امتناع می ورزد پرتاب کرده است. او معتقد است که دلیل اصلی مشکل واقعیت مجازی برای جلب توجه این است که ناشران کافی برای اضافه کردن پشتیبانی به عناوین بزرگ وقت نمی‌گذارند و چیزی جز مینی‌گیم‌های کوتاه برای بازیکنان باقی نمی‌گذارد که بیشتر شبیه به دمو هستند تا بازی‌های AAA واقعی.

یکی از سخنگویان Patreon به The Verge گفت: “ما بسیار امیدواریم که ارتباط مستقیم بین طرفین سازنده باشد.”

مشکل این است که T2 مشخص نکرده است که کدام محتوا حق چاپ آن را نقض کرده است. راس چندین آیتم مربوط به آن بازی‌ها از جمله تصاویر، راهنماها، توصیه‌ها و آموزش‌ها دارد. حتی اگر او از هیچ کد اختصاصی برای پشتیبانی از VR بازی ها استفاده نمی کند، ممکن است این همان چیزی باشد که ناشر دنبال آن است. در هر صورت، برای همه غیر از Take-Two مشخص نیست که چه محتوایی DMCA را نقض می کند.

در متن: بازی های واقعیت مجازی می توانند سرگرم کننده باشند، اما عناوین AAA زیادی با حالت های VR وجود ندارند. Half-Life Alyx به عنوان یک انحصاری VR با بودجه کلان به ذهن می رسد. سایر توسعه دهندگان به طور رسمی پشتیبانی از عناوین مهم موجود مانند Resident Evil 7، Doom (2017) و Skyrim را اضافه کرده اند. با وجود عرضه بی پایان بازی های اول شخص در حال حاضر، تعجب آور نیست که ببینیم جامعه مودینگ به طور فعال مشغول ایجاد مودهایی است تا به عناوین AAA رفتار واقعیت مجازی را بدهد.

لازم به ذکر است که راس برای چندین بازی دیگر از جمله Cyberpunk 2077، Dark Souls: Remastered و Elden Ring دارای مدهای واقعیت مجازی است که از اخطار حذف آسیبی ندیده اند. سایر موددرها در جامعه پشتیبانی واقعیت مجازی را برای بازی ها بدون دردسر ناشران ارائه کرده اند. شاید اصلی‌ترین چیزی که T2 به آن توهین می‌کند افشاگری The Verge است که نشان می‌دهد راس 20000 دلار در ماه از صفحه Patreon خود درآمد دارد. اما با نرخ ماندگاری 66 درصدی، حذف احتمالاً تأثیری بر آن نخواهد داشت.منبع