Teletext را به لیست چیزهایی که می توانند Doom را اجرا کنند اضافه کنید

Found یک ویژگی TechSpot است که در آن ما چیزهای هوشمندانه، خنده دار یا جالب دیگری را از سراسر وب به اشتراک می گذاریم.منبع

مانند اکثر مدهای Doom، اجرای نسخه تله تکست به یک فایل WAD برای اولین بازی Doom نیاز دارد. Lukneu آن را فقط با نسخه اشتراک‌افزار آزمایش کرده است، اما هر WAD که رابط کاربری یا نام سطوح و تنظیمات دشواری را تغییر نمی‌دهد باید سازگار باشد. این موددر تاکنون تنها Teletext Doom را برای اجرا بر روی لینوکس ساخته است، اما موادی را در GitHub ارائه کرده است تا اطمینان حاصل شود که نسخه‌های در حال اجرا برای ویندوز یا سایر پلتفرم‌ها نباید خیلی سخت باشد.

تله تکست استانداردی برای انتقال بسته های اطلاعاتی نسبتاً ساده حاوی متن یا نرم افزار از طریق سیگنال های پخش است. از دهه 1970 با طیف محدودی از شخصیت‌ها و رنگ‌ها شروع شد، در طول دهه‌ها پیچیدگی پیدا کرد تا اینکه با ظهور تلویزیون دیجیتال، ست‌اپ باکس‌های پیشرفته و دستگاه‌های تلفن همراه، در ابهام فرو رفت. با وجود قدیمی بودن و قدیمی بودن ظاهری، خدمات تله تکست هنوز در بسیاری از کشورها، به ویژه در اروپا، در دسترس است.

یک مدر اخیراً از نسخه 1993 FPS کلاسیک Doom از طریق Teletext رونمایی کرده است، سیستمی برای ارسال گرافیک های ساده به دستگاه های تلویزیونی که قدمت آن به دهه 1970 باز می گردد. این موددر که lukneu نام داشت، چندین تنظیمات را برای تطبیق بازی با تله‌تکست انجام داد و دستورالعمل‌های دقیقی را برای کاربرانی که علاقه‌مند به امتحان کردن آن بودند، گذاشت.

بخونید:  خلبان کاری چهار روزه در هفته موفقیت چشمگیری بود

این مد بازی را بر روی رایانه شخصی اجرا می کند در حالی که سیگنال ویدیویی را با نرم افزار خواندن تله تکست (مانند Raspberry Pi) به تلویزیون یا دستگاه دیگری منتقل می کند. نتیجه گرافیک سیاه و سفید ساده را نشان می‌دهد و در عین حال رابط کاربری و دستورالعمل‌های بازی را برای نمایش درست در تله‌تکست بهینه می‌کند و چهره Doomguy را با یک صورتک ساده جایگزین می‌کند. تصاویر می‌توانست جزئیات بیشتری داشته باشند، اما lukneu ترجیح داد از تله‌تکست اصلی 1976 سطح 1 و مجموعه کاراکترهای ساده‌اش برای احساسی معتبرتر پشتیبانی کند.

کاربران می توانند بازی را با دستگاه های ورودی مختلف از جمله کنترل تلویزیون انجام دهند. با این حال، نمایش ویدیویی نشان می‌دهد که زمان پاسخ‌دهی کنترل از راه دور ممکن است برای یک بازی اکشن مانند Doom تا حدودی کند باشد. ویژگی های بیشتری در راه است، از جمله پشتیبانی از نقشه خودکار، گرافیک رنگی، کاراکترهای ASCII، و حالت رندر که فقط لبه ها را ترسیم می کند.

چرا مهم است: لیست دستگاه‌ها و برنامه‌های کم مصرفی که Doom را اجرا می‌کنند، هنوز از رشد خود بازمانده است. اکنون شامل یک آب نبات، دفتر یادداشت، کمباین جان دیر، کیوسک سفارشی مک دونالد، یک قطعه لگو، یک تراشه عصبی میلی‌واتی و غیره است. آخرین مورد اضافه شده، پلتفرم انتقال گرافیک تلویزیونی Teletext با چند دهه قدمت است.