Tencent به جوانان بازی چین می گوید که محدودیت زمانی 3 ساعت در هفته در تابستان امسال کاهش نخواهد یافت.


در متن: برای اکثر کودکان، تعطیلات تابستانی زمانی برای سرگرمی و بازی است. اما افراد زیر 18 سال چینی، حداقل زمانی که نوبت به انواع آنلاین می شود، چندان از این دومی لذت نخواهند برد. تنسنت به جوانان این کشور گفته است که با وجود شایعات برعکس، انتظار کاهش محدودیت های زمانی سخت بازی های آنلاین را در طول تعطیلات هفت هفته ای نداشته باشند.

در آگوست سال گذشته بود که چین محدودیت‌های شدید خود را برای بازی‌های آنلاین برای افراد زیر 18 سال تشدید کرد. پیش از این، افراد زیر سن قانونی می‌توانستند یک ساعت و نیم در روزهای هفته و سه ساعت در تعطیلات و آخر هفته‌ها به بازی‌های آنلاین دسترسی داشته باشند. این زمان در روزهای جمعه، شنبه، یکشنبه و تعطیلات بین ساعت 8 تا 9 شب به وقت محلی تنها به یک ساعت کاهش یافت.

شایعاتی مبنی بر کاهش محدودیت ها در تابستان وجود داشت و کودکان اجازه داشتند هر روز هفته به مدت یک ساعت به صورت آنلاین بازی کنند. Tencent Games با پستی که در آن نوشته شده بود، “شنیدید که گیمرها می توانند هر روز در تعطیلات تابستانی بازی کنند؟ ممکن است کمی سوء تفاهم وجود داشته باشد.”

این شرکت (از طریق SCMP) اضافه کرد: «به جای معتاد شدن به بازی، بهتر است کمی هوای تازه نفس بکشید».

Tencent همچنین به افراد زیر 18 سال هشدار داد که برای دور زدن محدودیت ها، حساب های بازی را خریداری یا اجاره نکنند. این سازمان افزود که نسخه جدیدی از سیستم تشخیص چهره این شرکت که سال گذشته برای جلوگیری از استفاده خردسالان از حساب های بستگان بزرگتر معرفی شد، در حال اجراست.

جای تعجب نیست که صداهای مخالف زیادی وجود دارد. حتی یکی از کاربران آن را با سیاست تک فرزندی سابق چین مقایسه کرد.

چین مدت‌هاست که نگاه ضعیفی به بازی‌های ویدیویی دارد و سال گذشته آنها را «داروهای الکترونیکی» نامیده است. همچنین در مورد اعطای مجوز بازی ها یک سیاست سختگیرانه دارد – آوریل شاهد پایان توقف تأییدیه بود که تا جولای 2021 ادامه داشت.منبع