TikTok به قانونگذاران ایالات متحده برنامه هایی می فرستد تا اطلاعات کاربران ایالات متحده را از دست ByteDance دور نگه دارند

نامه پیگیری TikTok در پاسخ به سؤالات مارشا بلکبرن، جان تون و چندین سناتور آمریکایی دیگر ارائه شد که شرکت و شیوه های داده آنها را زیر سوال بردند. سؤالات آنها در پی گزارشی از BuzzFeed در مورد شیوه‌های امنیتی داده‌های ByteDance (و نقص) ارسال شد. پاسخ TikTok هرگونه تخلف از طرف این شرکت را رد می‌کند و بیان می‌کند که اتهامات و کنایه‌های موجود در مقاله BuzzFeed نادرست بوده و توسط حقایق پشتیبانی نمی‌شود.

Chew تصدیق کرد که این حرکت بخشی از رویکرد بزرگتر شرکت رسانه های اجتماعی برای افزایش امنیت داده ها است که به عنوان پروژه تگزاس. Chew همچنین در نامه حرفی نزد و اذعان داشت که TikTok یکی از «…بیشترین پلتفرم‌های مورد بررسی از نظر امنیتی است، و ما قصد داریم هر گونه شک و تردید در مورد امنیت داده‌های کاربران ایالات متحده را از بین ببریم».

روز جمعه، سناتور بلکبرن گفت که نامه آقای چو ثابت می کند که ترس از نفوذ حزب کمونیست چین بر این شرکت کاملاً موجه است. او گفت: «شرکت تحت مدیریت چینی باید از ابتدا پاک می‌شد، اما تلاش کرد تا کار خود را به صورت محرمانه پنهان کند.» وی افزود که TikTok باید دوباره در مقابل کنگره شهادت دهد.منبع نامه مدیر عامل TikTok Shou Zi Chew برای نه سناتور آمریکایی ارسال شد تا توضیح دهد که چگونه این شرکت تمام اطلاعات ذخیره شده در مراکز داده Oracle مستقر در ایالات متحده را حفظ می کند. داده ها به صورت دوره ای توسط یک تیم امنیتی مستقر در ایالات متحده بررسی می شود.

بخونید:  مانیتور منحنی 34 اینچی 175 هرتزی QD-OLED MSI سرانجام در ماه مارس وارد بازار شد.

نامه Chew در ادامه به بحث در مورد کنترل داده ها می پردازد و قصد شرکت برای حذف تمام داده های کاربر ایالات متحده را از سرورهای فعلی خود پس از تکمیل انتقال Oracle تکرار می کند. با این حال، او همچنین واضح بود که کارمندان ByteDance در چین همچنان روی TikTok کار می‌کنند و الگوریتم‌هایی را توسعه می‌دهند که برای ارائه توصیه‌های شخصی‌شده به کاربران پلتفرم طراحی شده‌اند. او همچنین اذعان کرد که ویدیوها و نظرات خاص برای کارمندان چینی باز خواهد ماند، اما فقط تحت شرایط تایید شده دولتی.

در متن: اظهارات اخیر منتشر شده از سوی کارکنان TikTok نشان می دهد که کارمندان چینی به طور مکرر و نادرست به داده های کاربران غیرعمومی ایالات متحده دسترسی داشته اند. علیرغم ادعاهای قبلی مبنی بر اینکه داده‌های کاربران Tiktok توسط یک «تیم امنیتی مستقر در ایالات متحده» ایمن و کنترل می‌شوند، مشخص شده است که غول رسانه‌های اجتماعی در چندین نوبت به‌طور نادرست به داده‌های کاربران دسترسی داشته و احتمالاً اطلاعات را مستقیماً به دولت چین درز کرده است. اکنون، یکی از مدیران TikTok نامه ای به کنگره ارائه کرده است که در آن توضیح می دهد که چگونه این شرکت از اطلاعات در برابر ByteDance محافظت می کند و آن را در مرکز داده Oracle در ایالات متحده نگهداری می کند.