TikTok گزارش‌هایی مبنی بر شبیه‌سازی الگوریتم خود را تکذیب می‌کند، احتمالاً برای نسخه آمریکایی برنامه

به طور خلاصه: TikTok گزارشی مبنی بر کار بر روی نسخه ای از الگوریتم توصیه خود را رد کرده است. کد کپی شده می تواند یک نسخه مجاز ایالات متحده از برنامه را با عملکرد مستقل از مالک چینی ByteDance ایجاد کند.

رویترز نوشت که ByteDance سال گذشته قبل از ارائه لایحه ای که تیک تاک را مجبور به فروش فعالیت های خود در ایالات متحده یا ممنوعیت در این کشور می کند، درخواست کار روی تقسیم کد منبع TikTok را داشت.

منابع ناشناس به رویترز می گویند که تقسیم کد می تواند راه را برای واگذاری دارایی های TikTok در ایالات متحده هموار کند.

در اوایل این ماه، TikTok و ByteDance شکایتی علیه دولت ایالات متحده برای توقف این لایحه، که در آوریل تصویب شد، با این استدلال که این لایحه خلاف قانون اساسی است و حقوق آزادی بیان را نقض می کند، تنظیم کردند.

TikTok در شکایت گفت که این لایحه برنامه را مجبور می کند در ایالات متحده تعطیل شود، زیرا الزام به واگذاری TikTok برای جلوگیری از ممنوعیت در سراسر کشور از نظر تجاری، قانونی یا فنی امکان پذیر نیست. این شرکت گفت که این تا حدودی به این دلیل است که برنامه را جدا از سایر نقاط جهان کار می‌کند، زیرا بیشتر 1 میلیارد کاربر TikTok خارج از ایالات متحده هستند.

همچنین گزارش‌های قبلی مبنی بر عدم فروش TikTok بدون الگوریتم توصیه‌شده توسط ByteDance در این شکایت تأیید شده است، زیرا چین در سال 2020 پس از تلاش دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا برای فروش اجباری، آن را به فهرست کنترل صادرات خود اضافه کرد.

بخونید:  مایکروسافت ویجت های ویندوز 11 را برای نظارت بر CPU، GPU، RAM و موارد دیگر معرفی می کند

TikTok بدون پرداختن به جزئیات بیشتر، داستان رویترز را در پستی در X تکذیب کرد و آن را گمراه کننده و از نظر واقعیات نادرست خواند. مجدداً تأکید کرد که واگذاری واجد شرایط مورد نیاز قانون از نظر تجاری، فنی یا قانونی امکان‌پذیر نیست و قطعاً در چارچوب زمانی لازم 270 روزه نیست. فروش باید تا 19 ژانویه 2025 انجام شود، در غیر این صورت TikTok ممنوع خواهد شد.

سخنگوی رویترز گفت: ما بر گزارش های خود می ایستیم.

این منابع همچنین اضافه کردند که صدها مهندس ByteDance و TikTok در چند ماه گذشته الگوریتم برنامه را بررسی کرده اند تا یک پایه کد جداگانه مستقل از سیستم های مورد استفاده توسط نسخه چینی TikTok توسط ByteDance، Douyin ایجاد کنند. هر گونه اطلاعات مرتبط با کاربران چینی نیز حذف می شود.

به گفته این منابع، کار بر روی تقسیم کد TikTok یک سال طول خواهد کشید. از آنجایی که کار در سال 2023 آغاز شده است، این بدان معناست که کلون می‌تواند قبل از مهلت فروش آماده شود – و TikTok می‌تواند از آن به عنوان آخرین راه‌حل در صورت شکست شکایت استفاده کند.

با توجه به اینکه بسیاری از این الگوریتم به عنوان یکی از دلایل موفقیت TikTok نام می برند، مدیریت این شرکت متوجه می شود که قطع خدمات مهندسان چینی ممکن است به این معنی باشد که سطح عملکرد یکسانی را ارائه نمی دهد.

بخونید:  مقامات بین المللی زیرساخت بدافزار NetWire را متوقف می کنند

منبع