TikToker با افزودن نمک به خمیر حرارتی، عملکرد خنک‌کننده پردازنده را افزایش می‌دهد

صرف چند دلار برای یک TIM با کیفیت با ارزش رسانایی قابل احترام بدون شک کمک خواهد کرد، همانطور که کولر شما را ارتقا می دهد (به عنوان مثال، انتقال از یک خنک کننده OEM به یک کولر هوای درجه یک یا کیت AIO). دیگران در آزمایش روش های کاربردی موفقیت یافته اند. امکان دیگر بهبود جریان هوا در کیس شما است، شاید از طریق مدیریت بهتر کابل یا تعویض به فن هایی که هوای بیشتری را جابجا می کنند. Noctua برای ساخت فن های کیس عالی که نسبتاً ساکت هستند شناخته شده است.

اگر به دنبال اصلاح چند درجه ای هستید، جایگزین های بسیار مطمئن تری برای رسیدن به همان هدف وجود دارد.

اعتبار تصویر: Mika Baumeisterمنبع علاقه مندان به سخت افزار در مورد مواد رابط حرارتی هیچ گزینه ای کم ندارند. گزینه‌ها در طیف گسترده‌ای از دسته‌های قیمت و عملکرد با راه‌حل‌های متفاوت از نظر سهولت کاربرد، هدایت الکتریکی و ترکیب مواد وجود دارند.

خط پایین: نمک خورنده است و می تواند خوردگی فلز را تسریع کند. افزودن نمک به یک ماده مرطوب مانند ترکیب حرارتی و سپس قرار دادن آن بین خنک کننده CPU و پخش کننده حرارت مانند یک دستور العمل طولانی مدت برای فاجعه به نظر می رسد.

در حین آزمایش دستور العمل های خمیر حرارتی جایگزین، mryeester متوجه شد که افزودن نمک خرد شده به TIM عمومی، دمای CPU را تحت بار تا چند درجه سانتیگراد بهبود می بخشد. آیا این بدان معناست که باید فوراً کولر خود را بردارید و مقداری کلرید سدیم را با آن مخلوط کنید؟ نه، احتمالا نه.

بخونید:  مدیرعامل از مارتین لوتر کینگ جونیور در ایمیلی که اخراج دسته جمعی را اعلام کرده است، نقل قول می کند

سازنده محتوا به دلیل انجام آزمایش‌های دیوانه‌کننده بر روی سخت‌افزار رایانه شناخته شده است. اکثر آنها کاملاً مسخره هستند، مانند استفاده از آب پرتقال به جای آب در یک حلقه خنک کننده مایع یا قرار دادن چندین فن روی هم، اما گاهی اوقات چیزها جالب می شوند.

@mryeester به @nn.dimethyltryptamine پاسخ دهید تا نمک را آسیاب کنید تا با خمیر حرارتی مخلوط شود! #pc #pctips #thermalpaste #mryeester ♬ صدای اصلی – Lonely Bunker

به طور کلی، من گمان می‌کنم که به احتمال زیاد به سراغ یک خمیر درجه متوسط ​​می‌رویم و بعد از نصب دوباره به آن فکر نمی‌کنم. برای دیگران، باز کردن هر مزیت عملکرد بخشی از سرگرمی است. کاربر TikTok mryeester دقیقاً در دسته دوم قرار می گیرد.

اگر یک قدم جلوتر بروید، کاهش ولتاژ CPU مقدار گرمای تولید شده را کاهش می دهد اما می تواند به قیمت پایداری سیستم تمام شود. اگر همه چیز ناموفق باشد، پایین آوردن AC برای چند درجه همیشه این کار را انجام می دهد.