Tile حالت ضد سرقت را اضافه می کند که ردیاب های خود را غیرقابل شناسایی می کند و در صورت استفاده برای تعقیب، یک میلیون دلار جریمه را تهدید می کند.

Tile ادعا می کند راه حل آن بهتر از آنچه اپل با AirTags ارائه می دهد است: اعلانی که به کاربران هشدار می دهد زمانی که یک ردیاب احتمالاً آنها را دنبال می کند. Tile می‌گوید: «این اعلان‌های پیشگیرانه می‌توانند به سارقان اطلاع دهند که یک ردیاب بر روی کالای دزدیده شده وجود دارد، و به آنها اجازه می‌دهد آن را حذف کنند و احتمال بازیابی آن را کاهش دهند. حفاظت از قربانیان.”

در متن: Tacker هایی مانند AirTags اپل در حال تبدیل شدن به یک روش محبوب برای ردیابی مواردی مانند کلید ماشین هستند، اما اگرچه ممکن است از سرقت جلوگیری کنند، اما این کار را برای مردم آسان تر کرده اند تا بدون اینکه متوجه شوند افراد را دنبال کنند. حالت ضد سرقت جدید Tile، کشف ردیاب‌ها را دشوارتر می‌کند، که به طور بالقوه خبر بدی برای سارقان است، اما خبر خوبی برای جاسوسان است. با این حال، Tile هر کسی را که در این مورد دومی دخالت کند با یک میلیون دلار جریمه تهدید می کند.

با این حال، این ویژگی به این معنی بود که دزدانی که اقلامی را به سرقت می‌بردند می‌توانستند به راحتی بررسی کنند که آیا ردیاب کاشی مخفی حمل می‌کنند یا خیر. برای جلوگیری از این امر، این شرکت حالت Anti-Theft Mode را معرفی کرده است که دستگاه‌های Tile را برای اسکن و ایمن نامرئی می‌کند. همانطور که Tile می گوید، این حالت “بازیابی اشیای با ارزش دزدیده شده را آسان تر می کند، زیرا ردیابی یک مورد را برای سارقان سخت تر می کند.”

بخونید:  جدیدترین مینی رایانه زوتاک دارای یک جفت خنک کننده AirJet بدون فن است

به عنوان آخرین عامل بازدارنده، هر کسی که در دادگاه به دلیل استفاده از دستگاه ردیاب کاشی برای ردیابی غیرقانونی افراد بدون اطلاع یا رضایت آنها محکوم شود، طبق شرایط خدمات با جریمه 1 میلیون دلاری روبرو خواهد شد. این شرکت نوشت که “Tile ناشناس بودن را از بین می برد و آخرین فناوری تأیید هویت را به حالت ضد سرقت خود وارد می کند.”

حالت ضد سرقت را می توان برای هر ردیاب دارای بلوتوث در خط تولید Tile، از جمله Tile Pro، Tile Mate، Tile Slim و Tile Sticker فعال کرد.

در آوریل سال گذشته، بررسی سوابق پلیس نشان داد که یک سوم حوادث AirTag مربوط به تعقیب و گریز بوده است – بیشتر گزارش‌های دیگر مربوط به سرقت و سرقت بودند.منبع

مانند اپل، Tile قبلاً یک ویژگی ضد تعقیب به نام Scan and Secure را برای ردیاب‌های بلوتوث خود معرفی کرده بود که به کاربران اپلیکیشن Tile امکان می‌داد تا به سرعت کاشی‌ها و دستگاه‌های مجهز به کاشی را که ممکن است با آن‌ها سفر می‌کنند، به سرعت اسکن کرده و شناسایی کنند.

برای جلوگیری از سوء استفاده از حالت ضد سرقت توسط استالکرها، دارندگان کاشی که می خواهند این ویژگی را فعال کنند باید تحت یک فرآیند تأیید هویت دقیق قرار گیرند. این شامل همگام سازی یک شناسه صادر شده توسط دولت با یک حساب کاربری، ارسال به یک اسکن بیومتریک برای ریشه‌یابی شناسه‌های جعلی و تأیید این است که اطلاعات شخصی می‌تواند با مجریان قانون به اشتراک گذاشته شود.