Tinkerer از Raspberry Pi برای ساخت یک چاپگر ماتریس نقطه ای غول پیکر استفاده می کند

وقتی رایدر دیمن چند سال پیش کارگرانی را دید که خیابان نزدیک خانه‌اش را نقاشی می‌کنند، به این فکر کرد که آیا می‌تواند ماشینی بسازد که کلمات را در جاده نقاشی کند. او دقیقاً این کار را با یک Raspberry Pi رمزگذاری شده ویژه و هوشمندی بسیار انجام داد.

سایر قلع و قمع ها نیز دستگاه های عجیب و غریبی در اطراف Raspberries ساخته اند. Beepberry تلاشی است که اخیراً با استفاده از تمشک برای احیای بلک بری رونمایی شده است. یک کتاب داستان “جادویی” حاوی یک تمشک است که از ChatGPT برای ساختن افسانه ها هنگام باز کردن آن توسط خوانندگان استفاده می کند.منبع این صنعتگر پرکار اخیراً ویدیویی را منتشر کرده است که در آن جزئیات روند توسعه چاپگر جاده ای قابل برنامه ریزی خود را شرح می دهد. این دستگاه که در پشت یک کامیون پیچ شده است، از میکروکامپیوتر محبوب و مجموعه ای از لوله های دقیق قرار داده شده برای پاشیدن آب روی زمین برای تشخیص حروف استفاده می کند.

WTF؟! کار زیادی وجود ندارد که Raspberry Pi نتواند انجام دهد. میکروکامپیوتر homebrew برای تامین انرژی دستگاه هایی مانند هواکش، تلویزیون کوچک، اسکلت بیرونی، دستگاه ذهن خوان، کنسول های بازی قابل حمل و موارد دیگر استفاده شده است. چرا شاید بزرگترین چاپگر ماتریس نقطه ای جهان چیست؟

دستگاه دیمن با پیروی از اصول چاپگر ماتریس نقطه‌ای، تنها به بزرگ‌تر شدن، به لوله‌ها می‌گوید که چه زمانی باز و بسته شوند تا در حین حرکت کامیون، حروف مختلفی تشکیل شود. Raspberry میزبان وب سروری است که کاربران می توانند متنی را برای چاپ دستگاه وارد کنند.

بخونید:  Linus Torvalds suggests disabling AMD's 'stupid' fTPM to solve a persistent stuttering issue

از نظر تئوری، چاپگر می‌تواند پیام‌های کوتاهی را به هر کسی که با پهپاد، هواپیما یا طبقه بالای ساختمان به پایین نگاه می‌کند، ارسال کند. مشخص نیست که کی دیمن قصد دارد کد منبعی را که برای Raspberry نوشته است منتشر کند تا دیگران بتوانند به طور بالقوه چاپگرهای جاده بسازند.

حفظ فشار در لوله‌ها، سیم‌کشی لوله‌ها به Raspberry، و قدرت مسیریابی به Raspberry آزمون و خطاهای زیادی را به خود اختصاص داد. با این حال، دیمن در نهایت می تواند از کامیون برای نوشتن پیام های کوتاه مانند احوالپرسی استفاده کند.

این اولین ویدیویی است که دیمن پس از مدتی در کانال یوتیوب خود قرار داده است، اما او علاقه مند به استفاده از Raspberries برای برنامه ریزی دستگاه های مزخرف است. سال گذشته، او با استفاده از کامپیوتر و چند لوله پنومونی میز را به یک ترن هوایی مینیاتوری تبدیل کرد که به سرعت بالا و پایین می رود. پس از دزدیده شدن یک بسته از درب منزل او، او با استفاده از تمشک و هوش مصنوعی یک ابزار بازدارنده ساخت که به محض شناسایی سارقان، آرد پاشید.