TSA آماده استقرار سراسری سیستم تشخیص چهره خود است


یک سیب زمینی داغ: آنچه که به عنوان یک پروژه آزمایشی محدود برای آزمایش فناوری تشخیص چهره آغاز شد، می‌تواند به زودی به یک هنجار برای غربالگری و روتین‌های شناسایی در تمام فرودگاه‌های ایالات متحده تبدیل شود. حداقل، این چیزی است که اداره امنیت حمل و نقل (TSA) برای سال آینده برنامه ریزی می کند.

TSA شروع به استفاده از سیستم بیومتریک خود در 16 فرودگاه ایالات متحده به عنوان یک روش غربالگری اختیاری کرد که مسافر باید مدرک شناسایی خود را وارد کند و صورت خود را اسکن کند. این سیستم CAT-2 نام دارد و طبق TSA، می‌تواند با موفقیت یک عکس زنده گرفته شده را با تصویر روی شناسه دیجیتال برای تأیید هویت مسافر مطابقت دهد.

این آژانس می‌گوید داده‌های بیومتریک جمع‌آوری‌شده از طریق اسکن CAT-2 ناشناس، رمزگذاری شده، و سپس برای تجزیه و تحلیل به اداره علوم و فناوری وزارت امنیت داخلی منتقل می‌شود تا اثربخشی فناوری ارزیابی شود. TSA می گوید داده ها ظرف 24 ماه حذف خواهند شد.

دولت در ابتدا سیستم CAT-2 را در فرودگاه ملی رونالد ریگان واشنگتن دی سی در طول همه گیری COVID-19 مستقر کرد. TSA بعداً آن را به سایر فرودگاه های بزرگ ایالات متحده گسترش داد. به گفته جیسون لیم، که به TSA در اجرای این برنامه کمک می کند، مسافرانی که از CAT-2 (یا فناوری تأیید اعتبار با دوربین) استفاده می کنند، نباید نگران شناسایی اشتباه در طول روال غربالگری باشند.

با وجود اظهارات لیم، نگرانی ها در مورد استفاده گسترده از فناوری بیومتریک هر روز در حال افزایش است. به گفته آلبرت فاکس کان، بنیانگذار پروژه نظارت بر فناوری نظارت، این نوع برنامه های بیومتریک تنها در مرحله مقدماتی اختیاری هستند. با گذشت زمان آنها به یک هنجار تبدیل می شوند، ملی می شوند و در نهایت اجباری می شوند.

کان گفت: “هیچ جایی برای درخواست رضایت از مردم اجباری تر از فرودگاه نیست.” “[Facial recognition is more likely to] مسافران سیاه و قهوه ای و غیر دودویی و سایر گروه هایی که در طول تاریخ با خطاهای تشخیص چهره بیشتری مواجه بوده اند را به دروغ متهم کنید. [I don’t] به TSA اعتماد کنید تا کارایی سیستم های تشخیص چهره خود را ارزیابی کند.”

سازمان‌های مجری قانون از همه اقشار در حال حاضر از شناسایی بیومتریک برای غربالگری مهاجران در مرزها، کنترل مظنونان و موارد دیگر استفاده می‌کنند. علی‌رغم نگرانی‌ها در مورد تعصب نژادی و فهرست رو به رشد پرونده‌های شناسایی نادرست، فناوری‌های تشخیص چهره در بین سایر سازمان‌های اجرایی محبوب‌تر می‌شوند. برخی از شهرها، مانند سانفرانسیسکو، با ممنوع کردن کامل تشخیص چهره، تلاش می‌کنند تا از سوء استفاده‌ها جلوگیری کنند.منبع