Valve بازی های تولید شده با هوش مصنوعی را در Steam نمی خواهد

این ترفند موفقیت آمیز بود – در شکست چشمگیر. توزیع «بازی» تولید شده توسط هوش مصنوعی به دلیل وضعیت حقوقی نامشخص فناوری هوش مصنوعی فعلی، «رد شد» و Valve حتی به اندازه کافی مؤدبانه بود که علی‌رغم اینکه اعتبار برنامه معمولاً «غیرقابل استرداد» بود، به توسعه‌دهنده بازپرداخت ارائه کرد. شرکت Gabe Newell به وضوح دیگر نمی خواست با توسعه دهنده تجارت کند.

علیرغم اینکه اولین بار رد شد، توسعه‌دهنده سعی کرد از Valve – یک شرکت خصوصی 10 میلیارد دلاری که از سال 1996 در تجارت بازی‌های ویدئویی فعالیت می‌کرد – با برخی “بهبود” دارایی‌های مبتنی بر فوری به صورت دستی، پیشی بگیرد، به طوری که آنها دیگر نتوانند “هیچ چیزی” را نشان دهند. نشانه‌های آشکار هوش مصنوعی برای مدیران Valve و الگوریتم‌های تایید.

Valve بی سر و صدا بازی هایی با محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی ارسال شده به Steam را ممنوع کرده است. توسط Simon Carless، موضوع Reddit توسط توسعه‌دهنده بازی «potterharry97» ظاهراً این ایده را تأیید می‌کند که بزرگترین فروشگاه بازی‌های دیجیتال برای رایانه شخصی با کمی اشتیاق به دنیای هوش مصنوعی نزدیک می‌شود.

potterharry97 در گفتگوی خود در مورد ساب ردیت اختصاص داده شده به توسعه بازی مبتنی بر هوش مصنوعی، گفت که آنها سعی کردند یک بازی حاوی چند دارایی را منتشر کنند که “به طور واضح مشخصاً توسط هوش مصنوعی تولید شده اند” چند ماه پیش. توسعه‌دهنده می‌خواست فقط یک نسخه «خشن‌تر» از بازی ارائه کند، و سپس دارایی‌های هوش مصنوعی را «به‌دست» بهبود بخشد تا سعی کند مردم (و Valve) را درباره ماهیت واقعی‌شان فریب دهد.

بخونید:  اکنون این کار را به این صورت انجام می دهید: مایکروسافت خلاصه بررسی های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را به برنامه های فروشگاه اضافه می کند

یک سیب زمینی داغ: در حالی که به نظر می رسد تصاویر عجیب و غریب و منزجر کننده دنیای خلاقیت را فرا گرفته اند، برخی از شرکت های مطرح در حال اتخاذ رویکردی نسبتا محتاطانه برای کل موضوع هوش مصنوعی مولد هستند. Valve که اساساً بخش عمده‌ای از بازار بازی‌های رایانه‌های شخصی را از طریق Steam کنترل می‌کند، به نظر می‌رسد در این مرحله چندان علاقه‌ای به چیزهای تولید شده توسط هوش مصنوعی ندارد.

با توجه به نظر potterharry97، به نظر نمی رسد Valve رویکرد استانداردی با دارایی های تولید شده توسط هوش مصنوعی داشته باشد زیرا بازی های قبلی آنها در عرض چند روز تایید شدند. Steam در واقع در حال حاضر چیزهای تولید شده توسط هوش مصنوعی مانند This Girl Does Not Exist می‌فروشد، بنابراین این احتمال وجود دارد که بازی potterharry97 عمدتاً به این دلیل رد شود که توسعه‌دهنده سعی کرده سیستم تایید Valve را نه یک بار بلکه دو بار متوالی بازی کند.

منبع

اما Valve این طعمه را نپذیرفت: توسعه‌دهنده ناشناس پیامی از شرکت دریافت کرد مبنی بر اینکه Steam نمی‌تواند ساخت بازی ارائه‌شده با IP که ظاهراً متعلق به «یک یا چند شخص ثالث» است را بپذیرد. Valve گفت که این بازی حاوی دارایی های هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی است و مالکیت قانونی چنین هنرهای تولید شده توسط هوش مصنوعی – و داده های اصلی مورد استفاده برای آموزش الگوریتم – در این مرحله نامشخص است.