Valve برنامه‌های سخت‌افزاری آینده، از جمله ویرایش Steam Deck را روشن می‌کند

این جایگزین ها نیز نیازی به دستی ندارند. در حالی که Valve برنامه های پیشرفته ای برای دستگاه بخار جدید ندارد، اما در حال آزمایش گزینه های تلویزیون محور است. این شرکت مخالف این نیست که به فروشندگان دیگر اجازه دهد کارهایی را که روی رابط کاربری Steam Deck انجام داده روی جعبه‌های تلویزیون اعمال کنند.

در مصاحبه ای با The Verge، Valve مراحل بعدی خود را برای Steam Deck، SteamOS و پروژه های دیگر روشن کرد. این شرکت حتی از رایانه های شخصی دستی رقیب اخیر و پروژه شوم «ماشین های بخار» خود استفاده کرد.

امکان اشتراک‌گذاری پروفایل‌های قدرت، که به کاربران امکان می‌دهد ساعت GPU، نرخ تازه‌سازی و وات را بر اساس هر بازی تنظیم کنند، نیز ممکن است در نهایت به دست آید. متأسفانه، احتمالاً راهی برای به اشتراک گذاشتن تنظیمات گرافیکی درون بازی وجود نخواهد داشت.

Valve همچنین قصد دارد کنترل Steam را که در سال 2019 تولید آن را متوقف کرد، پیگیری کند. این شرکت در حال حاضر بیش از حد مشغول کار بر روی Steam Deck است اما به دنبال فرصتی برای بازدید مجدد از Steam Controller است.منبع

این شرکت همچنین می‌خواهد به دیگر فروشندگان رایانه‌های شخصی اجازه دهد از سیستم عامل Steam Deck استفاده کنند یا آن را فوکوس کنند. در ماه جولای، GPD ادعا کرد که Valve با آن در مورد ادغام SteamOS در GPD Win Max 2 با آن تماس گرفته است. این سیاست می تواند به تلاش دوم دستی در Steam Machines تبدیل شود.

کاربران نباید به این زودی انتظار یک «Steam Deck 2» بسیار قدرتمندتر را داشته باشند. در عوض، نسخه بعدی دستی Valve می تواند یک ارتقاء سبک مشابه مدل OLED نینتندو سوییچ باشد. طراحان Steam Deck، Lawrence Yang و Pierre-Loup Griffais گفتند که می خواهند مدل جدیدی با صفحه نمایش بهتر و عمر باتری بیشتر داشته باشد.

بخونید:  سامسونگ امروز در رویداد Unpacked از Galaxy Fold 4 و Flip 4 رونمایی می کند، پخش زنده را تماشا کنید

از دیگر پیشرفت‌هایی که Valve برای Decks آینده چشم دارد، می‌توان به تعویض آسان باتری، رفع تاخیر صوتی بلوتوث، دریافت بازی‌هایی که از ضد تقلب در Steam Deck استفاده می‌کنند و موارد دیگر اشاره کرد. این شرکت همچنین قصد دارد یک میکسر صوتی ارائه دهد تا کاربران بتوانند صدای بازی، صدای چت و موسیقی را بهتر مدیریت کنند.

چیزی که باید منتظرش بود: Valve ماه‌ها پیش تأیید کرد که نسخه‌های بیشتری از Steam Deck در نهایت وارد بازار خواهند شد، اما جزئیاتی در مورد تفاوت آنها با مدل سال اول این شرکت ارائه نکرد. اکنون ما اطلاعات بیشتری در مورد نحوه برنامه ریزی Valve برای بهبود سخت افزار خود در تکرارهای آینده داریم.

Valve ترجیح می دهد مشخصات سخت افزاری Steam Deck را ثابت نگه دارد تا کار را برای کاربران و توسعه دهندگان آسان تر کند. گریفیس گفت که نگه داشتن پلت فرم به یک سطح عملکرد ثابت به کاربران کمک می کند تا انتظارات را مدیریت کنند و به توسعه دهندگان کمک می کند تا سخت افزار را بهینه کنند.

Valve قبلاً سعی کرده بود یک سری از رایانه های شخصی از پیش ساخته شده از فروشندگان مختلف را برای اتاق نشیمن معرفی کند که همراه با Steam Controller و نسخه اولیه SteamOS بود. با این حال، تلاش ناموفق بود. اکنون که Steam Deck در جایی که Steam Machines شکست خورده است، به شرکت‌های دیگر کمک می‌کند تا ایده‌های جایگزین را ارائه دهند.

گریفیس فکر می کند که پیکربندی فعلی Steam Deck احتمالاً بهترین چیزی است که یک سیستم دستی می تواند برای مدتی به دست آورد. شرکت‌های دیگر اخیراً رایانه‌های شخصی بازی دستی را معرفی کرده‌اند – برخی از آنها کمی قدرتمندتر از Valve هستند – اما فکر می‌کنند 8-12W TDP آن در حال حاضر بهترین تعادل بین عملکرد و عمر باتری است.

بخونید:  آخرین نسخه توسعه دهنده ویندوز 11 ویژگی های File Explorer و گالری عکس را اضافه می کند