Valve حالت Steam Big Picture را با رابط کاربری سبک Steam Deck به روز می کند


چه اتفاقی افتاده؟ اصلاحات اساسی Valve در حالت تصویر بزرگ Steam که یک رابط کاربری شبیه به Steam Deck اضافه می کند، اکنون پس از چهار ماه آزمایش بتای باز کامل شده است. این تغییر یک به‌روزرسانی بسیار مورد نیاز را برای حالت به ارمغان می‌آورد، که از سال 2015 به‌روزرسانی قابل توجهی دریافت نکرده است.

جولای 2021 بود که یکی از مدیران انجمن Steam نوشت: “بله، ما Big Picture را با رابط کاربری جدید Deck جایگزین می کنیم.” ما اولین تصاویر را در سپتامبر سال بعد دیدیم و اکنون Valve آزمایش بتا را به پایان رسانده است.

حالت تصویر بزرگ، که در سال 2012 راه اندازی شد، به گونه ای طراحی شده است که هنگام اتصال به تلویزیون بزرگ، رابط کاربری کنسول مانند با پشتیبانی از کنترلر را به رایانه های شخصی بدهد. تازه کردنش خیلی دیر شده بود – جلوه های بصری قدیمی بودند و بعضی از ویژگی ها حتی کار نمی کردند. خوشبختانه، Eurogamer گزارش می دهد که دیروز از طریق یک به روز رسانی بزرگ مشتری Steam پیاده سازی شده است.

Valve وقتی گفت رابط کاربری جدید شبیه Steam Deck خواهد بود اغراق نکرد. این شرکت لیست طولانی از بهبودها، اصلاحات و سایر تغییرات مربوط به به روز رسانی حالت Big Picture را منتشر کرده است. بیشتر آن بر بهبود تجربه برای کاربران کنترلر متمرکز شده است – بر اساس Steam Deck – که کل ایده پشت حالت Big Picture است.

تغییر عمده دیگر این است که حالت اکنون با بازی های اخیر کاربر شروع می شود، که زمانی مفید است که شما فقط می خواهید به آخرین چیزی که بازی می کردید شیرجه بزنید. با فشار دادن دکمه Xbox روی کنترلر Xbox One – یا دکمه اصلی در سایر کنترلرهای پشتیبانی شده – به کاربران امکان دسترسی به بخش هایی مانند Store، Library، Downloads، Settings و غیره را می دهد که بهتر از سیستم تب قدیمی است.

برخی گزارش‌های ردیت از افرادی وجود دارد که با حالت به‌روزرسانی‌شده Big Picture با مشکل مواجه شده‌اند، اگرچه من در طول مدتی که با آن کار کردم هیچ مشکلی نداشتم. اگر به دلایلی می خواهید به رابط قدیمی بازگردید، قبل از حذف Valve از گزینه خط فرمان ‘-oldbigpicture’ استفاده کنید.

اگر مانند این نویسنده، اغلب رایانه شخصی خود را به یک تلویزیون بزرگ وصل می کنید تا تجربه ای شبیه به کنسول داشته باشید، به روز رسانی یک پیشرفت خوشایند است که باعث می شود استفاده از حالت تصویر بزرگ کمتر سردرد قدیمی داشته باشد.منبع