WhatsApp و Signal به جای پیروی از الزامات احتمالی برای رمزگذاری ضعیف، بریتانیا را ترک خواهند کرد

Cathcart می گوید که یک راه حل ممکن این است که لایحه صریحاً اعلام کند که رمزگذاری سرتاسر نباید حذف شود – چیزی که در قوانین مشابه در خارج از بریتانیا یافت می شود. کاتکارت گفت: «می‌توان تدابیر رویه‌ای بیشتری وجود داشت تا این امر به‌طور مستقل به عنوان یک تصمیم اتفاق نیفتد». او همچنین می خواهد پیام های خصوصی به طور کامل از لایحه ایمنی آنلاین حذف شود.

انتظار می رود لایحه ایمنی آنلاین تابستان امسال به مجلس بازگردد.منبع

اگر واتس اپ از اجرای این لایحه امتناع کند، شرکت مادر متا ممکن است با جریمه تا 4 درصد از گردش مالی سالانه خود مواجه شود. متا در سال گذشته 116 میلیارد دلار درآمد ثبت کرد. سیگنال برای رعایت نکردن با همان مجازات روبرو خواهد شد.

“واقعیت این است که کاربران ما در سرتاسر جهان خواهان امنیت هستند. نود و هشت درصد از کاربران ما خارج از بریتانیا هستند. آنها نمی‌خواهند که ما امنیت محصول را پایین بیاوریم، و به عنوان یک موضوع ساده، این یک مشکل است. انتخابی عجیب برای ما برای کاهش امنیت محصول به گونه ای که بر آن 98 درصد کاربران تأثیر بگذارد.

اگر لایحه ایمنی آنلاین شرکت ها را مجبور به تضعیف رمزگذاری کند، فقط واتس اپ نیست که تهدید می کند بریتانیا را ترک خواهد کرد. مردیث ویتاکر، رئیس سیگنال، ماه گذشته گفت که این شرکت “به جای اینکه هرگز اعتماد مردم به ما برای ارائه یک وسیله ارتباطی واقعا خصوصی را تضعیف کند، مطلقاً 100 درصد راه می رود.”

“این یک چیز قابل توجه است که باید در مورد آن فکر کنید. راهی برای تغییر آن فقط در یک بخش از جهان وجود ندارد. برخی کشورها تصمیم گرفته اند آن را مسدود کنند: این واقعیت حمل و نقل یک محصول ایمن است. اخیراً ما مسدود شده ایم. به عنوان مثال، ایران. اما ما هرگز ندیده‌ایم که یک لیبرال دموکراسی چنین کند.»

این وضعیت یادآور برنامه‌های اپل برای اسکن تمام آیفون‌ها و حساب‌های iCloud در ایالات متحده برای CSAM در سال 2021 است. این موضوع انتقادات و جنجال‌های زیادی را برانگیخت که اپل یک سال بعد تصمیم گرفت این ایده را کنار بگذارد.

در ماه اکتبر، OnlyFans گفت که می خواهد از تصویر خود به عنوان یک سایت پورنو پولی دور شود، که احتمالاً نتیجه الزام لایحه ایمنی آنلاین برای شرکت های فناوری برای محافظت از کاربران خود در برابر محتوای “قانونی اما مضر” است. OnlyFans زمانی که آن بخش از لایحه در نوامبر حذف شد خوشحال خواهند شد.

چه اتفاقی افتاده؟ پلتفرم‌های پیام‌رسان واتس‌اپ و سیگنال گفته‌اند که از تضعیف رمزگذاری خود در بریتانیا خودداری می‌کنند و در صورت اجبار از این کشور خارج خواهند شد. این اولتیماتوم ها در حالی مطرح می شوند که دولت بریتانیا آماده بحث در مورد لایحه ایمنی آنلاین است که به دنبال ممنوعیت رمزگذاری انتها به انتها در این کشور است.

در حالی که این لایحه به طور خاص به تضعیف رمزگذاری اشاره نمی کند، می تواند منجر به آن شود. شرکت‌ها را ملزم می‌کند تا از «فناوری معتبر» برای اسکن پیام‌های کاربران برای موارد سوء استفاده جنسی از کودکان یا CSAM استفاده کنند، چیزی که بسیاری معتقدند بدون حذف رمزگذاری انتها به انتها غیرممکن است.

ویل کاتکارت، رئیس واتس‌اپ، این بیانیه را در جریان سفرش به بریتانیا برای بحث در مورد مقررات اینترنت با قانونگذاران بیان کرد.