Windows 11 24H2 وارد کانال Release Preview می شود، تصاویر پس زمینه HDR، Sudo، 7z و موارد دیگر را اضافه می کند.

چیزی که باید منتظرش بود: مایکروسافت ماه‌ها وقت صرف به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 11 در کانال‌های پیش‌نمایش Canary و Dev کرده است. با ورود 24 ساعته دوم به کانال پیش‌نمایش انتشار، اکنون تصویر واضحی از آنچه نسخه سیستم‌عامل در اواخر امسال در دسترس عموم قرار می‌گیرد، به اکثر کاربران ارائه می‌دهد. این به‌روزرسانی شامل بسیاری از ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید خواهد بود، اما قابلیت‌های هوش مصنوعی که بیشتر در مورد آن صحبت می‌شود منحصر به رایانه‌های شخصی Copilot+ مایکروسافت خواهد بود.

Windows 11 24H2 اکنون در کانال Release Preview در دسترس کاربران قرار گرفته است. این به روز رسانی شامل ویژگی های جدیدی مانند پشتیبانی بومی 7z، تصاویر پس زمینه HDR، Wi-Fi 7 و غیره است. نسخه جدید بسیار شبیه به روز رسانی است که اکثر کاربران ویندوز 11 در اواخر سال 2024 دریافت خواهند کرد.

کاربران Release Preview می‌توانند با رفتن به Settings > Windows Update، جایی که این گزینه در بالای صفحه ظاهر می‌شود، به‌روزرسانی را به صورت دستی دانلود کنند. علاقه مندان به پیوستن به کانال پیش نمایش انتشار می توانند از اینجا مشترک شوند.

کسب و کارهای شرکت کننده در برنامه Windows Insider همچنین می توانند از طریق Windows Update for Business و Windows Server Update Service به روز رسانی 24 ساعته دریافت کنند. به زودی در Azure Marketplace در دسترس خواهد بود. خودی ها همچنین می توانند ISO نسخه پیش نمایش انتشار را دانلود کنند.

اکنون File Explorer به کاربران اجازه می دهد تا فایل ها را به فرمت های 7z و TAR بدون نرم افزار خارجی فشرده کنند. در مقایسه با فرمت ZIP سنتی، 7z نرخ فشرده سازی بالاتر و رمزگذاری قوی تر را ارائه می دهد، در حالی که TAR برای مجموعه داده های بزرگ مفید است.

بخونید:  Tesla owners now have a way to remotely issue voice commands to their vehicles

افزوده مهم دیگر Sudo است، ویژگی که معمولاً با لینوکس مرتبط است و به کاربران اجازه می دهد تا دستورات سطح بالا را از حساب های معمولی اجرا کنند. می توان آن را در زیر System > For Developers > Enable Sudo فعال کرد.

اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های جدید 24H2 نزدیک به انتشار عمومی در دسترس خواهد بود. تاکنون، مایکروسافت به Wi-Fi 7، Rust در هسته ویندوز، بهبود پشتیبانی از دستگاه‌های کم انرژی بلوتوث، وضوح صدا، تصاویر پس زمینه HDR و سایر ویژگی‌ها اشاره کرده است.

گزارش های سال گذشته نشان داد که هوش مصنوعی تمرکز اصلی به روز رسانی ویندوز 11 آینده خواهد بود. با این حال، مایکروسافت عملکردهای کلیدی هوش مصنوعی مانند Recall را در رایانه های شخصی جدید Copilot+ محدود خواهد کرد. این لپ‌تاپ‌های جدید از سری NPU‌های سرفیس و سایر فروشندگان و پردازنده‌های اسنپدراگون X کوالکام برای اجرای برنامه‌های هوش مصنوعی با اتکای محدود به سرورهای ابری استفاده می‌کنند. این ویژگی‌ها ممکن است پس از عرضه تراشه‌های آینده مانند Arrow Lake اینتل به رایانه‌های شخصی دیگر نیز بیایند.

تمامی کاربران کانال های Canary، Dev و Beta به زودی نسخه جدیدی از Copilot مایکروسافت را دریافت خواهند کرد که به نوار وظیفه پین ​​می شود. می توان آن را به عنوان یک پنجره برنامه معمولی در نظر گرفت و مایکروسافت قصد دارد به روز رسانی های بیشتری را بر اساس بازخورد کاربران ارائه دهد.

مایکروسافت تاریخ انتشار عمومی خاصی را برای ویندوز 11 24H2 اعلام نکرده است، اما انتظار می‌رود که در نیمه دوم سال جاری عرضه شود.

بخونید:  SSD T700 PCIe 5.0 Crucial می تواند بدون خنک کننده سرعت HDD را کاهش دهد.

منبع